Wolność czytania 2021. Wybitna wokalistka otworzy tegoroczną edycję

Wolność czytania 2021. Wybitna wokalistka otworzy tegoroczną edycję
Koncert Grażyny Łobaszewskiej w Warszawskim Kalinowym Sercu.Fot.: facebook.com/GrazynaLobaszewska / Michał Łukasik

Przed nami pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w ramach Wolności czytania 2021. W środę 1 września o godzinie 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury wystąpi wybitna polska wokalistka, Grażyna Łobaszewska z koncertem „Łobaszewska Słowem Silna”.

W czasie tego wyjątkowego koncertu usłyszymy utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego. Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana jest do Arethy Franklin czy Billie Holiday.

– Na naszej scenie wystąpi jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Grażyna Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc, bo ciałem się staje – zapowiada Chorzowskie Centrum Kultury.

– W dobie otaczającej nas „sieczki” zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki – dodaje Leszek Barwik, manager artystki z „Grażyna Łobaszewska & Ajagore Management”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa