Słuchacze „Lata z Radiem” docenili chorzowskiego giganta

Słuchacze „Lata z Radiem” docenili chorzowskiego giganta
Stadion Śląskifot.: Stadion Śląski

Program 1 Polskiego Radia zaprosił swoich słuchaczy do wyboru „Najatrakcyjniejszego ośrodka sportowego”. Po zaciekłej walce, niewielką liczbą głosów, z włocławską Przystanią, przegrał Stadion Śląski w Chorzowie, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

W ramach plebiscytu zaprezentowano 10 wybranych miejsc na sportowej i rekreacyjnej mapie Polski. Wszystkie te obiekty powstały lub zostały zmodernizowane dzięki środkom przekazanym m.in. przez Totalizator Sportowy, partnera plebiscytu. Głosowanie trwało od 31 lipca do 22 sierpnia. Wyniki podano na antenie Jedynki podczas audycji „Lato z Radiem”.

Obiekt, który w tym roku obchodzi swoje 65-lecie, wielokrotnie był miejscem organizacji wielu meczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej, zawodów lekkoatletycznych oraz żużlowych, a także koncertów.

– Legendarny „Kocioł Czarownic” już od ponad 65 lat buduje swoją markę. Przez lata służył piłkarzom, lekkoatletom czy żużlowcom tworzyć wspaniałe widowiska światowej rangi. Żaden inny obiekt w Polsce nie może pochwalić się tak wspaniałym historycznym dorobkiem jak Stadion Śląski. Ale historia toczy się dalej, a my piszemy kolejne jej rozdziały organizując inspirujące wydarzenia. Każdego dnia, z pełnym zaangażowaniem pracujemy nad tym, by Śląski Gigant był dla Polaków wyjątkowym miejscem, kojarzonym z rozrywką, sportowymi zmaganiami,  pięknymi emocjami i wzruszeniami. Dlatego też bardzo cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało tak bardzo docenione przez słuchaczy Polskiego Radia w plebiscycie na „Najatrakcyjniejszy obiekt Sportowy” – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny spółki Stadion Śląski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa