Święto chorzowskiego szpitala w SDK

Święto chorzowskiego szpitala w SDK

Za Zespołem Szpitali Miejskich czas intensywnej pracy. Mimo walki z wirusem, w tym trudnym czasie, dzięki ogromnemu wysiłkowi całego personelu, udało się otworzyć dwa nowe oddziały. W czwartek 9 września społeczność ZSM spotkała się w Starochorzowskim Domu Kultury na spotkaniu nazwanym „Świętem Szpitala”.

– Wszyscy pamiętamy początek pandemii. Ten niepokój co będzie dalej, kiedy trafi do nas pierwszy chory. To był czas trudnych decyzji i zdecydowanych kroków. Byli wtedy z nami ludzie, którzy nie pytali za ile i dlaczego, tylko zakasali rękawy i dołączyli do ciężkiej pracy. Wszystkim tym osobom należy się podziękowanie – wskazywał dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich podczas spotkania podkreślał determinację i ogromny wysiłek swoich zastępców i współpracowników. Specjalne słowa podziękowania i uznania skierował także w kierunku dyrektora śląskiego NFZ Pana Piotra Nowaka oraz Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali

Jestem wdzięczny za Państwa pracę, dzięki której udało się przejść przez ten najcięższy czas. Dodatkowo udało się jeszcze otworzyć dwa nowe oddziały. Za zmianami czasem aż trudno nadążyć, ale to pokazuje jak rozwija się nasz chorzowski szpital – podkreślał Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Podczas trwania pandemii szpital musiał zreorganizować pracę swoich oddziałów. Część z nich musiała stać się oddziałami covidowymi. Oprócz tego otwarto nowoczesny oddział ginekologiczno-położniczy oraz jedyny w województwie śląskim Oddział Otolaryngologii z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej dla Dzieci.

Podczas spotkania 9 września podziękowano również wolontariuszom, darczyńcom i zaangażowanym firmom budowlanym, dzięki którym modernizacje i remonty przebiegały bardzo sprawnie. Dzięki temu lekarze i administracja szpitala wszystkie siły mogli skierować na ratowanie życia i zdrowia pacjentów i walkę z kolejnymi falami koronawirusa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa