Neugebauer powołany do reprezentacji U-19

Neugebauer powołany do reprezentacji U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Trener Mariusz Rumak, powołał na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim grupę 21 zawodników. Wśród nich znalazł się pomocnik Ruchu Chorzów – Tomasz Neugebauer, dla którego będzie to okazja na debiut w biało-czerwonych barwach.

Reprezentacja Polski U-19 na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim będzie przebywać od 3 do 5 października. Później powołani przez Mariusza Rumaka kadrowicze wezmą udział w turnieju towarzyskim UEFA European Under-19 Championship, w ramach którego rozegrają trzy spotkania: 06.10.2021 o godzinie 18:00 w Grodzisku Wielkopolskim z Finlandią, następnie w dniu 09.10.2021 o godzinie 15:30 w Swarzędzu z Maltą oraz 12.10.2021 o 13:00 z Ukrainą, ponownie w Grodzisku Wielkopolskim.

Dla Tomasza Neugebauera, wyróżniającego się młodzieżowca Ruchu, to pierwsza szansa na występ w narodowych barwach w tej kategorii wiekowej. 18-latek zagrał we wszystkich dziesięciu dotychczasowych meczach II ligi, każde z nich rozpoczynając w wyjściowej jedenastce Niebieskich. Oprócz Neugebauera w kadrze reprezentacji Polski U-19 znalazło się również dwóch piłkarzy z przeszłością w Centrum Szkolenia Ruchu: Mateusz Lipp z Schalke 04 oraz Piotr Starzyński z krakowskiej Wisły.

Na swoją szansę musi natomiast jeszcze poczekać Tomasz Wójtowicz, który również jest ważnym zawodnikiem wyjściowej jedenastki Niebieskich i był też „na radarze” selekcjonera Mariusza Rumaka.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa