Park Śląski jeszcze bardziej przyjazny dla psów i ich właścicieli

Park Śląski jeszcze bardziej przyjazny dla psów i ich właścicieli

Na terenie Parku Śląskiego, między al. Główną i drogą dojazdową do Stadionu Śląskiego znajduje się wybieg dla psów. Do końca listopada powstanie tam m.in.: instalacja oświetleniowa, ogrodzenie i monitoring. Pojawią się tam również nowe urządzenia zabawowe dla czworonogów.

Już niedługo nasze czworonogi będą mogły korzystać z odnowionego wybiegu, w którym pojawią się wykonane z drewnianych urządzenia zabawowe dla psów. Poza tym rewitalizacji poddana zastanie zieleń, zostanie wzniesione nowe ogrodzenie, sieci oświetlenia, teletechniczne i monitoringu, stanie tablica z regulaminem i tablica informacyjna. Obszar opracowania zajmuje powierzchnię ok. 4300 m2 i jest usytuowany pomiędzy Aleją Główną i drogą dojazdową do Stadionu Śląskiego na terenie istniejącego wybiegu dla psów.

Inwestycja ma zostać oddana 1 grudnia tego roku. Do tego czasu psy będą musiały korzystać z innych miejsc, aby na końcówkę jesieni wrócić do odnowionego, przyjaznego psiakom wybiegu.

Projekt „Wybieg dla psów w Parku Śląskim” realizowany jest w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn.: „Modernizacja Parku Śląskiego”, zadanie nr 11 pod nazwą: „Budowa Parku Wielu Pokoleń” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa