ChLF. Faworyci znów rozdają karty

ChLF. Faworyci znów rozdają karty

Na początku sezonu 2021/22 w elicie praktycznie nie ma niespodzianek. Zespoły typowane do walki o najwyższe cele pewnie wygrywają. Liderem II ligi została nowa drużyna w stawce – Nattel Chorzów Stary.

I LIGA: Gdy w kwietniu 2020 r. kończył się ostatni (rozegrany) sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu, miejsca na podium zajmowali: Irex Gaz, Fizjo Factory (wówczas Budoserwis) oraz Bryka. Minęło półtora roku i faworyci znów rozdają karty w lidze. Tylko wspomniana trójka ma na koncie komplet punktów po dwóch kolejkach sezonu 2021/22. Fizjo Factory otwiera tabelę po pokonaniu Autor Teamu, Irex Gaz wysoko wygrał z ZPM Kuś, najtrudniejszą przeprawę miała Bryka (z Silesią), ale także dopisała trzy punkty.

Trzy drużyny nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu, a zawodnicy Dam Packu i Victorii przez 80 minut nie potrafili strzelić gola. Tabelę zamyka ZPM Kuś, warto jednak zauważyć, że zespół ten mierzył się na starcie sezonu z Fizjo Factory oraz Irex Gazem.

2. kolejka
Dam Pack – Klimzowiec 0:4

Budzik, Karwiński, Kucharczyk, Malik;
Fizjo Factory – Autor Team 6:2

Świerczyński 3, Mania, Ogórek, Szczyrba – Bejm 2;
Mateco – Victoria 5:0
Szałkowski 2, Wolniewicz 2, Michlik;
Antmar Silesia – Bryka 3:5
Kubara, Pieniak, R. Świętek – Kozłowski 3, Bielanik, Malec;
Irex Gaz – ZPM Kuś 7:1
Górny 2, Lokwenc, Rymaszewski, Stachański, Tarnówka, Wysocki – Gadomski.

Tabela: Fizjo Factory 6 pkt., Irex Gaz 6, Bryka 6, Autor Team 3, Klimzowiec 3, Antmar Silesia 3, Mateco 3, Dam Pack 0, Victoria 0, ZPM Kuś 0.

II LIGA: Już w drugiej kolejce doszło do zmiany lidera. Dotychczasowy – Tajfun – przegrał z Contrą 1:5 i spadł poza podium. Tabelę otwiera Nattel, który w spotkaniu dwóch nowych ekip w ChLF nie dał szans ekipie Pro-Banking (7:2). Trudno jednak nazwać piłkarzy z Chorzowa Starego debiutantami – w kadrze widnieje kilku zawodników, którzy przez lata grali w ChLF (m.in. w FC Katolik czy APN Chorzów Stary). Tomasz Manjura zdobył w tej kolejce aż pięć bramek i z ośmioma golami na koncie zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

2. kolejka
Koreja.pl – Stokson 0:2
Ptaszek 2;
Nattel Chorzów Stary – Pro-Banking 7:2
Manjura 5, Dobrowolski, Filauer – Sadłoń, Sanecki;
KS Siekiera Piła – WSD 1:6
Liksza – Kapuściński 2, Witerski 2, Banaszak, Pogoda;
Contra – Tajfun 5:1
Molo 2, Swatek 2, Hadzik – Łojek.
Pauza Orange.

Tabela: Nattel Chorzów Staty 6 pkt. (2 mecze), Contra 4 (2), Stokson 4 (2), Tajfun 3 (2), Orange 3 (1), WSD 3 (2), Koreja.pl 0 (1), Pro-Banking 0 (2), KS Siekiera Piła 0 (2).

W najbliższy weekend odbędzie się 3. kolejka II ligi (sobota, 30 października), zaś 3. kolejkę I ligi zaplanowano na niedzielę, 7 listopada.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa