Wychowanka Ruchu pojedzie na zgrupowanie kadry przed Mistrzostwami Świata

Wychowanka Ruchu pojedzie na zgrupowanie kadry przed Mistrzostwami Świata

Wychowanka UKS PR Ruch Chorzów, Oktawia Płomińska, została powołana na zgrupowanie kadry narodowej kobiet przed Mistrzostwami Świata w Piłce Ręcznej 2021. Impreza odbędzie się w Hiszpanii w dniach 2-19 grudnia 2021 roku.

Oktawia Płomińska w UKS PR Ruchu Chorzów występowała przez 5 lat. W 2013 roku awansowała do seniorskiej drużyny KPR Ruch Chorzów, gdzie 2 lata później zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozrywkowej w Polsce rzucając w pierwszym sezonie 52 bramki w 19 meczach. W dotychczasowej karierze występowała jeszcze w SPR Pogoń Szczecin, MTS Żory i MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Obecnie wychowanka Ruchu jest zawodniczką MKS FunFloor Perła Lublin, z którym w sezonie 2020/2021 wygrała rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej. W reprezentacji Polski seniorek zadebiutowała 18 marca 2021 w towarzyskim meczu z Czeszkami (24:21), w którym zdobyła trzy bramki.

W Hiszpanii „Biało-Czerwone” wystąpią dzięki przyznaniu „dzikiej karty” IHF. Polki trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się z reprezentantkami Rosji, Serbii i Kamerunu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa