Kajetan Duszyński z szansą na tytuł Sportowca Roku

Kajetan Duszyński z szansą na tytuł Sportowca Roku

Kajetan Duszyński, wychowanek TS AKS Chorzów, wraz z całą drużyną sztafety mieszanej 4 x 400 m, został nominowany w 87 Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski w 2021 roku.

Sztafeta mieszana 4 x 400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polscy biegacze i biegaczki w wyjątkowy sposób zapisali się na kartach historii – wywalczyli złoto w konkurencji, która debiutowała w igrzyskach olimpijskich.

Na ostatniej prostej decydującego biegu szósty bieg włączył Duszyński i minął wszystkich rywali. Zaraz za linią mety narzucił koszulkę na twarz i tak wpadł w ramiona Karola Zalewskiego. Za chwilę do nich dołączyły Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic. Cały świat zachwycał się perfekcyjnym biegiem naszej sztafety, która w pokonanym polu zostawiła Dominikanę i USA.

Poza złotą sztafetą mieszaną o tytuł Sportowca Roku w tym roku powalczą m.in.: Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Patryk Dobek, Paweł Fajdek, Hubert Hurkacz, Anita Włodarczyk i Iga Świątek. Pełna lista nominowanych dostępna jest tutaj. W tym samym miejscu można również wskazywać swoich faworytów. Głosowanie potrwa do 31 grudnia 2021 roku do godziny 12:00

Laureata plebiscytu Przeglądu Sportowego poznamy na Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się 8 stycznia 2022 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa