Clearex podejmie nieobliczalnego rywala. Leszno potrafi zaskakiwać

Clearex podejmie nieobliczalnego rywala. Leszno potrafi zaskakiwać
Futsalowcy Cleareksu (na zdjęciu Krzysztof Salisz) powalczą w sobotę o jubileuszową wygraną w Ekstraklasie. W Chorzowie zmierzą się z rywalem, który w ostatnim czasie jest na faliFot. Adrian Ślązok

Clearex Chorzów stanie przed szansą na odniesienie zwycięstwa nr 300 w Futsal Ekstraklasie. Czeka go jednak trudne zadanie w sobotnim (27.11.) meczu z GI Malepszy Futsal Leszno, rewelacją rozgrywek.

Podopieczni Andrzeja Szłapy (aktualnie ósmy zespół tabeli) rozpoczną w sobotę serię trzech spotkań u siebie w Statscore Futsal Ekstraklasie. Najbliższym rywalem, w 13. kolejce, będzie GI Malepszy Futsal Leszno – drużyna, która zajmuje 5. miejsce i sprawiła już w tym sezonie kilka niespodzianek.

Ekipa z Leszna najpierw zaskakiwała na minus – w pierwszych pięciu kolejkach zdobyła tylko dwa punkty. Zwłaszcza remis z najsłabszym w stawce Górnikiem Polkowice (4:4) chluby jej nie przynosi. Później jednak zawodnicy trenera Tomasza Trznadla rozpoczęli fantastyczną serię, która trwa do dziś. W kolejnych siedmiu meczach wywalczyli aż 19 punktów. Głośnym echem odbiły się dwa rezultaty – remis na wyjeździe z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała 3:3, a następnie zwycięstwo w Lubawie z wicemistrzem Polski Constractem 8:5.

W Lubawie wystąpił ostatnio także Clearex i po zaciętym spotkaniu przegrał 2:3. Chorzowianie chcą się odkuć, a przy okazji przerwać znakomitą serię Leszna.

– My się nikogo nie boimy. Każdy, kto tu przyjeżdża, musi się liczyć z tym, że będzie mocno i twardo – podkreśla na oficjalnej stronie klubu Bartłomiej Sitko, zawodnik Cleareksu.

Trener Andrzej Szłapa dodaje, że Leszno to „dobry zespół, trochę nieobliczalny”.

– Są mocni fizycznie, no i psychologicznie też, bo im „idzie”. Tym niemniej to nie jest rywal, którego powinniśmy się obawiać, skoro potrafiliśmy  w pierwszej połowie ostatniego spotkania w Lubawie zagrać jak równy z równym – stwierdził trener Andrzej Szłapa (cytat ze strony klubowej).

Jeśli Clearex pokona Leszno, będzie to 300. wygrana chorzowskiego zespołu w Statscore Futsal Ekstraklasie. Więcej zwycięstw na koncie (313) ma tylko Rekord Bielsko-Biała.

Mecz Clearex Chorzów – GI Malepszy Futsal Leszno rozpocznie się w sobotę (27.11.) o godz. 18.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. W tym samym miejscu chorzowianie rozegrają także kolejne dwa spotkania – zaległe z Rekordem Bielsko-Biała (1.12., godz. 18.00) oraz mecz 14. kolejki z Fit-Morning Gredar Brzeg (4.12., godz. 18.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa