Militarny Mikołaj

Militarny Mikołaj

Na chorzowski Rynek Mikołaj przyjedzie jeepem. W jego niezwykłym orszaku znajdą się także Grinch, Królowa Śniegu, Matka Natura i… autobus pełen elfów. Początek spotkania, 6 grudnia o godz. 13.00. Organizatorzy zapowiadają dwie godziny edukacyjnej zabawy, poświęconej ekologii i bezpieczeństwu. W inicjatywę włączyli się chorzowscy strażnicy miejscy.

To już szósty rok akcji, której poprzednie edycje odbywały się przede wszystkim w Zabrzu. W pandemicznym roku 2020 elfy, w towarzystwie służb mundurowych, odwiedziły w domach dzieci z Zabrza, Piekar Śląskich, Bytomia, Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

Tym razem wydarzenie odbywa się po raz pierwszy pod szyldem specjalnie powołanej fundacji. Wolontariusze Fundacji Militarnego Mikołaja działają przez cały rok, przygotowując m.in. pomoce edukacyjne na potrzeby grudniowych spotkań z najmłodszymi. W czasie roku szkolnego organizacja prowadzi akcję edukacyjną dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych – „Misie Ratownisie”, której podstawą są specjalnie przygotowane książeczki.

W ramach fundacji funkcjonuje też mikołajowa skrzynka pocztowa, Korzystając z adresu Militarny Mikołaj, Skrytka pocztowa nr 112, Plac Dworcowy 1, 41-800 Zabrze, dzieci mogą pisać listy do Mikołaja nie tylko w grudniu.

6 grudnia 2021 roku, w godzinach od 13.00 do 15.00, na chorzowskim Rynku gościć będzie bajkowa ekipa Militarnego Mikołaja, po której można się spodziewać nie tylko sporej dawki przydatnej wiedzy, ale także drobnych i praktycznych prezentów w postaci odblasków. Udział w spotkaniu jest oczywiście bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa