Taka stajenka tylko w Zoo

Taka stajenka tylko w Zoo

Podobnie jak w poprzednich latach, w Śląskim Zoo pojawi się Żywa Szopka Bożonarodzeniowa. W tym roku Szopkę oglądać będzie można od 20 grudnia do 9 stycznia w godzinach otwarcia Ogrodu.

W szopce oprócz figur Świętej Rodziny zobaczyć można żywe zwierzęta. W tym roku, podczas otwarcia szopki w zoo zagości św. Mikołaj z akcji Dzieło Św. Mikołaja organizowanej przez Fundację Rozbark z Bytomia.

Żywa Szopka tradycyjnie zlokalizowana jest w drewnianym budynku, położonym w sąsiedztwie wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. We wnętrzu szopki zobaczyć można naturalnej wielkości figury Świętej Rodziny i Trzech Króli.

Tradycją stało się, że figurom towarzyszą mieszkające w zoo żywe zwierzęta. W tym roku będą to kozy i owce. Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe.

Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7,50 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić można jedynie w kasie zoo.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa