Jaki kolor lampy wybrać?

Jaki kolor lampy wybrać?

Lampa to jeden z niezbędnych przedmiotów w każdym domu, jednak czy wiemy, jak ważny jest jej odpowiedni dobór do danego pomieszczenia? Lampa w innym stylu i niepasującym kolorze może zaburzyć harmonię miejsca i zrobić dziwne wrażenie.
Jaki kolor lampy będzie pasował w sypialni?

Ważne jest to, w jakim stylu mamy zrobioną całą sypialnię. Należy pamiętać, że lampa zmienia bardzo dużo w aranżacji całej sypialni. Dlatego należy ją dopasować tak, by była albo spójna z pomieszczeniem albo była wyrazista na pierwszym planie i rzucała się w oczy domownikom, jak i gościom. Dobrze jest postawić w sypialni na lampy wiszące dzięki, którym możemy zrobić dodatkowy klimat w naszej sypialni. Taki rodzaj lampy wiszącej jest subtelny i delikatny, a dodatkowo nie zajmuje miejsca, gdyż możemy umieścić ją na środku sufitu bezpośrednio nad łóżkiem. Warto zatem postawić na lekkie lampy abażurowe, które są najczęściej wykonane z mlecznego szkła.

Dobrze jest też zadbać o odpowiednią żarówkę, która ma ciepłą barwę. Znakomicie sprawdzą się także żyrandole wiszące, które można dostać w jasnych i ciemnych kolorach. Do ciemnej sypialni warto użyć jaśniejszego koloru lampy, który nieco rozjaśni nasze pomieszczenie. Bardzo dobrze w sypialni sprawdzają się także kolory lamp takie jak: czerwony, zielony, niebeski, czy brązowy. Modne są również lampy wiszące drewniane, które są dostępne w różnych odcieniach. Drewniana lampa pasuje do każdej aranżacji sypialni.

Lampy wiszące do pokoju dziecięcego, czy to dobry pomysł?

W pokoju dziecięcym również musimy pamiętać o dobrym oświetleniu. Dlatego tutaj warto postawić na lampy wiszące, które oświetlą cały pokój. Natomiast na biurku warto dodać lampkę stojącą, którą dziecko będzie mogło oświetlić swoją strefę do odrabiania lekcji. Wiszące lampy do pokoju dziecięcego warto dobierać w kolorach bajkowych, czy też takie, które mają narysowanych bohaterów z bajek. Dzięki temu dziecko, z chęcią będzie chciało spędzać czas w swoim pokoju. Wiszące lampy w pokoju dziecka można także zamontować w różnym kształcie. Są dostępne takie lampki, które kształtem przypominają na przykład głowę myszki miki, przez co w pokoju dziecięcym będzie kolorowo i przytulnie.

Na jakie lampy postawić do kuchni?

Kuchnia to serce w domu, w którym przebywamy bardzo dużo. Dlatego także należy je dobrze oświetlić. Sprawdzą się tutaj bardzo dobrze lampy wiszące, dzięki którym nie będziemy zajmować blatów w kuchni na lampy. Takie wiszące lampy można umieścić nad centralnymi miejscami, które są najczęściej używane. Dobrze jest tutaj dobrać takie kolory, które będą kontrastowały z meblami dzięki, czemu przełamiemy rutynę, która może się wkraść do kuchni. Znakomicie będą pasowały tutaj drewniane lampy o ciemniejszej barwie. Można także postawić na uspokajający zielony kolor lub nawet butelkową zieleń. Dla miłośników minimalizmu znakomicie sprawdzą się czarne lampy, które będą idealnie komponowały się z naszymi meblami w kuchni.

Kolor lampy w domu jest bardzo ważny dlatego, należy przed wyborem lampy dokładnie się zastanowić, jaki kolor będzie pasował nam najlepiej do danego pomieszczenia. Warto też pamiętać, że w każdym pomieszczeniu możemy mieć inny kolor lamp dzięki, czemu w naszym domu, czy mieszkaniu możemy mieszać różne style. Dobrze jest postawić na takie lampy, które solidnie zrobione i kolor nie będzie odpryskiwał ani się odbarwiał po czasie użytkowania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa