Oficjalnie: Monika Hojnisz-Staręga w kadrze na igrzyska olimpijskie w Pekinie

Oficjalnie: Monika Hojnisz-Staręga w kadrze na igrzyska olimpijskie w Pekinie
Pięcioro polskich biathlonistów wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie - od lewej: Anna Mąka, Monika Hojnisz-Staręga, Grzegorz Guzik, Kamila Żuk i Kinga ZbylutFot. Polski Związek Biathlonu

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego). Liderką naszej kadry będzie chorzowianka Monika Hojnisz-Staręga.

Polska w konkurencjach biathlonowych wywalczyła sobie pięć miejsc startowych – cztery wśród kobiet, jedno wśród mężczyzn. W Pekinie wystartują: chorzowianka Monika Hojnisz-Staręga, a także Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Grzegorz Guzik.

Dla biathlonistki z naszego miasta, liderki polskiej kadry, będą to już trzecie igrzyska olimpijskie w karierze. W 2014 r. w Soczi Monika zajęła 5. miejsce w biegu masowym, zaś w 2018 r. w Pjongczangu była szósta w biegu indywidualnym (na 15 km) i siódma w sztafecie (4×6 km).

W Pekinie Hojnisz-Staręga ma szansę wystąpić w czterech konkurencjach indywidualnych (biegu na 15 km, sprincie, biegu na dochodzenie oraz biegu masowym), a także w sztafecie pań 4×6 km.

Dla Kamili Żuk będą to drugie igrzyska (w Pjongczangu startowała w sztafecie mieszanej), zaś Anna Mąka i Kinga Zbylut zadebiutują na olimpijskich arenach.

Skład reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego 2022)
Kobiety: Monika Hojnisz-Staręga (AZS AWF Katowice), Anna Mąka (BKS WP Kościelisko), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko), Kamila Żuk (AZS AWF Katowice).
Mężczyźni: Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa