Chorzów gra z WOŚP. Przed nami 30. finał

Chorzów gra z WOŚP. Przed nami 30. finał
fot. Łukasz Widziszowski. Materiały prasowe WOŚP

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem przebiegać będzie pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Licytacje, występy artystyczne, rajd rowerowy, sztafeta pływacka, biegi – to tylko niektóre z wydarzeń zaplanowanych z tej okazji w Chorzowie.

Jeszcze zanim na ulice miasta wyjdzie 130 wolontariuszy WOŚP, 29 stycznia będzie można wystartować w dwóch sportowych wyzwaniach. O godzinie 10.00 na pływalni przy Placu Powstańców wszyscy chętni mogą wziąć udział w biciu rekordu kilometrów przepłyniętych dla WOŚP, a o 12.00 spod Szybu Prezydent wyruszy Rajd Rowerowy. Udział jest płatny – wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei na lodowisku usytuowanym na chorzowskim Rynku w godzinach od 14:00 do 20:00 odbędzie się „Niebieskie Lododisco”. Będzie to wydarzenie muzyczna, które poprowadzi Kuba Kurzela, a za konsoletą stanie DJ Dybski. W programie animacje, konkursy, a także wizyta piłkarzy Ruchu.

W dniu finału również nie zabraknie sportowych emocji. O 10.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy rozpocznie się Bieg Dzieci dla WOŚP – dystans będzie dostosowany do wieku i możliwości uczestników i wynosić ma od 50 do 400 metrów. Dwie godziny później, z tego samego miejsca, zacznie się VII. Bieg z Sercem WOŚP oraz jego wirtualna edycja.

30 stycznia w godzinach 14.00-20.00 na Nowym Rynku w Chorzowie wystąpią m.in.

  • wokaliści STUDIA ARTYSTYCZNEGO BANDA RABANDA
  • Zespół NOT TODAY!
  • Zespół ACOUSTIC SOUND TRIO
  • Zespół CAVILLE
  • Orkiestra CHORZOWSKI BRASS BAND
  • Zespół EXODA
  • Zespół THE WIRE
  • WALIMY W KOCIOŁ

Do zabawy zachęcać będą tancerze ze STUDIO BALETY.

Na godzinę 20:00 zaplanowano tradycyjne Światełko do nieba.

Jak co roku nie zabrakło aukcji charytatywnych. Można licytować m.in. koszulkę z autografem Kamila Stocha i plakat podpisany przez Kajetana Duszyńskiego. Mateusz Grzesiak, konsultant, wykładowca i jeden z najpopularniejszych polskich psychologów przekazał na tegoroczną aukcję WOŚP zestaw trzech swoich najnowszych książek z autografem oraz jedno wybrane szkolenie w 2022 roku. Pod aukcyjny młotek trafi też szkolenie Kamili Rowińskiej „Asertywny Rodzic – Partner – Manager”. Prezydent Chorzowa przekazał na licytację 6-osobowy, ręcznie dekorowany złotą linią i platynowym paskiem serwis kawowy. Do wygranie jest też możliwość zwiedzania Villi Redena czy możliwość wybrania patrona tężni solankowej na Placu Hutników.

Trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów, bowiem Fundacja od 20 lat prowadzi  Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości