Dzięki psychologicznym czwartkom z WSB dowiesz się jak przeciwdziałać perswazji i manipulacji

Dzięki psychologicznym czwartkom z WSB dowiesz się jak przeciwdziałać perswazji i manipulacji

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie rozpoczęła cykl bezpłatnych wykładów online, poświęconych zagadnieniom z psychologii, które na co dzień dotykają każdego z nas. 

Psychologiczne czwartki z WSB mają na celu popularyzowanie wiedzy psychologicznej wśród młodzieży i osób dorosłych. Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje prof. nadzw. dr hab. Magdalena Kraczla, psycholog biznesu i zdrowia, wykładowca WSB. Podczas spotkań prowadzonych w formie online można uzyskać wiedzę i wskazówki, które pomogą radzić sobie w wymagających czasach XXI wieku, pełnych nowych wyzwań, jak i możliwości. Spotkania są również formą wsparcia podczas pandemii. 

– Izolacja społeczna, lęk przed przyszłością, zestresowani rodzice i nauczyciele, zachwiane poczucie bezpieczeństwa, niepewność i dezorientacja nie są czynnikami pomocnymi w przejściu przez i tak trudny czas bycia młodym człowiekiem. Jak dodatkowo pokazują badania, nastolatki znoszą ten czas pandemii gorzej niż my dorośli. Stąd też powstał pomysł na nasze czwartkowe spotkania, które będą również formą wsparcia podczas i ułatwią odnalezienie się w zmianach będących jej następstwem – tłumaczy prof. Magdalena Kraczla, pomysłodawczyni spotkań.

Wykłady poprowadzą doświadczeni eksperci – psycholodzy, wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Spotkania są cykliczne i odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00. Na każdym spotkaniu zostanie poruszony inny temat, na przykład 3 lutego omawiane będą techniki perswazji i manipulacji i mechanizmy, które pozwalają się przed nimi bronić. Zapisy, harmonogram oraz szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa