ZOO-detektywi na tropie. Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza na ferie

ZOO-detektywi na tropie. Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza na ferie

Już za tydzień, 14 lutego, w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Z tej okazji chorzowskie ZOO organizuje detektywistyczną zabawę terenową dla dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

Uczestnicy zabawy będą mieli możliwość nie tylko zapoznania się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i poznania interesujących faktów z ich życia, ale również… rozwikłania zagadki tajemniczego zniknięcia w śląskim ZOO – każdy otrzyma specjalne „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania i danych do przeanalizowania.

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzież w wieku szkolnym (klasy od I do VIII) i przeznaczona dla grup zorganizowanych oraz dla osób indywidualnych. Zajęcia trwać będą 90 minut i odbywać w zespołach liczących od 10 do maksymalnie 20 osób. W zabawie będzie można wziąć udział przez całe ferie, czyli od 14 lutego do 27 lutego w godzinach od 9:30 do 14:00.

Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzone będą od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem śród) w okresie od 14 do 25 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy dla grup zorganizowanych odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj. Z kolei zajęcia dla osób indywidualnych odbędą się 16 i 23 lutego w dwóch turach – o godz. 10:00 i 12:30. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby chętnych na spacer o wyznaczonej godzinie, grupa zostanie odwołana, a chętnym zaproponowane zostanie dołączenie do jednej z pozostałych grup (w zależności od ilości wolnych miejsc). Zapisy dla osób indywidualnych odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie internetowej ZOO.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa