Teraz Tarnów. Clearex trafił na I-ligowca w Pucharze Polski

Teraz Tarnów. Clearex trafił na I-ligowca w Pucharze Polski
23 lutego futsalowcy Cleareksu (przy piłce: Mariusz Seget) powalczą w Tarnowie o awans do ćwierćfinału Pucharu PolskiFot. Adrian Ślązok

Była już II-ligowa drużyna z Żar i środowiskowy zespół z Łowicza. W 1/8 finału Pucharu Polski Clearex Chorzów zagra na wyjeździe z pierwszoligową Unią Tarnów.

Mecz Unia Tarnów – Clearex Chorzów odbędzie się w środę, 23 lutego. Zespół z Małopolski na co dzień występuje w grupie południowej I ligi, zajmuje 8. miejsce (na 12 zespołów).

W Pucharze Polski Unia wyeliminowała Stal Mielec (5:4, w 1/32 finału), a także GKS Tychy (4:2, w 1/16 finału). Cztery bramki w tych meczach zdobył były zawodnik Cleareksu Konrad Podobiński (grał w Chorzowie w latach 2012-15). Warto podkreślić, że w obu spotkaniach tarnowianie występowali jako goście.

Clearex – jako zespół ze Statscore Futsal Ekstraklasy – także grał do tej pory na wyjazdach. Pokonał II-ligowy Mundial Żary 10:2, a następnie nie dał szans grającej w lidze środowiskowej drużynie KIA Łowicz 10:3.

Zanim jednak chorzowianie udadzą się do Tarnowa, czekają ich dwa mecze w rundzie rewanżowej Statscore Futsal Ekstraklasy. W sobotę, 12 lutego, zagrają w Gliwicach z Piastem (godz. 18.00), zaś w niedzielę, 20 lutego, podejmą Słoneczny Stok Białystok (godz. 16.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa