Wraca futsalowa Ekstraklasa. Clearex jedzie na derby

Wraca futsalowa Ekstraklasa. Clearex jedzie na derby
We wrześniu 2021 r. w Chorzowie Clearex przegrał z Piastem 3:4 po bardzo zaciętym spotkaniu. Jak będzie w sobotę w Gliwicach?Fot. Adrian Ślązok

Rundę rewanżową Statscore Futsal Ekstraklasy Clearex Chorzów rozpocznie w sobotę (12.02.) w Gliwicach. Drużynę Andrzeja Szłapy czeka trudne zadanie. Piast to wicelider tabeli, zimą wzmocnili go piłkarze z Brazylii i Portugalii.

Aż dwa miesiące trwała przerwa w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy. Powodem był występ reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Holandii (Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy). 12 lutego rozpocznie się runda rewanżowa.

Dziewiąty zespół tabeli, Clearex Chorzów, stanie przed arcytrudnym zadaniem. W sobotę, o godz. 18.00, zmierzy się w Gliwicach z Piastem, który jest wiceliderem tabeli (traci cztery punkty do lidera Rekordu Bielsko-Biała).

Gliwiczanie w przerwie zimowej wzmocnili się aż trzema obcokrajowcami – Brazylijczykami Breno Betoline i Viniciusem Lazzarettim oraz Portugalczykiem Bruno Gracą. Drużynę opuścił natomiast Portugalczyk Rui Pinto. Clearex przystąpi do drugiej części sezonu bez zmian w kadrze.

Przypomnijmy, że jesienią – na inaugurację Statscore Futsal Ekstraklasy – drużyna Andrzeja Szłapy była bliska sprawienia niespodzianki. Prowadziła w hali MORiS z faworyzowanym Piastem 3:1 (po golach Przemysława Dewuckiego, Mykyty Możejki i Szymona Łuszczka), ostatecznie jednak uległa mu 3:4.

Derby Piast – Clearex będą transmitowane przez telewizję WP Pilot.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa