Były gracz Clearexu oraz reprezentacji Ukrainy organizuje pomoc dla rodaków i prosi o wsparcie

Były gracz Clearexu oraz reprezentacji Ukrainy organizuje pomoc dla rodaków i prosi o wsparcie
Były gracz Clearexu zaangażował się w pomoc swoim rodakom. Prosi o wsparcie działań.fot. MORiS Chorzów

Jeden z najlepszych zawodników minionej dekady Futsal Ekstraklasy i były reprezentant swojego kraju, Ukrainiec Roman Wachuła organizuje pomoc dla swoich rodaków. Były gracz Clearexu, a obecnie pracownik chorzowskiego MORiS-u potrzebuje wsparcia w swoich działaniach.

Roman Wachuła przyjechał do Polski w 2011 roku trafiając do Wisły Kraków, z którą zdobył dwa Superpuchary Polski, Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo, a także Puchar Polski. Następnie reprezentował barwy drużyn Rekordu Bielsko – Biała, Lex Kancelaria Słomniki, a także Red Dragons Pniewy. Do Clearexu przeniósł się w 2019 roku. Dla Reprezentacji Ukrainy miał okazję zagrać podczas Mistrzostw Świata i Europy. Obecnie występuje w pierwszoligowym AZS UŚ Katowice, a oprócz tego jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Wachuła nie pozostał obojętny na sytuację jaka ma miejsce w jego ojczyźnie. Ukrainiec od samego początku konfliktu zbrojnego, wywołanego napaścią Federacji Rosyjskiej rozpoczął działania na rzecz swoich rodaków. Sportowiec organizuje niezbędne rzeczy w ramach własnych możliwości, a także ofiarodawców i osobiście dostarcza je na granicę.

Pracownik MORiS-u systematycznie na swoim profilu w mediach społecznościowych informuje o rezultatach swoich działań. Ukrainiec prosi także o pomoc i wsparcie finansowe swoich działań. Można tego dokonać za pośrednictwem bezpośrednich wpłat na konto:

76 1050 1445 1000 0090 9060 5198.

Wahuła otwarty jest także na każdą inną formę działania. Kontakt z byłym zawodnikiem Clearexu możliwy jest pod numerem telefonu 516 953 967, a także za pośrednictwem jego profilu na Facebooku – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa