Hojnisz-Staręga zakończyła sezon w PŚ. Udany weekend w Estonii

Hojnisz-Staręga zakończyła sezon w PŚ. Udany weekend w Estonii
Jedenaste miejsce w biegu masowym w Otepaeae to najlepszy rezultat Moniki Hojnisz-Staręgi w tym sezonie w Pucharze ŚwiataFot. Twitter/PZBiath

To był najlepszy weekend Moniki Hojnisz-Staręgi w tym sezonie w Pucharze Świata. W estońskim Otepaeae chorzowianka zdobyła w dwóch startach 53 pkt., a w tym tygodniu bronić będzie tytułu mistrzyni Polski.

Zawody w Estonii były przedostatnimi w kalendarzu Pucharu Świata w sezonie 2021/22. Za tydzień odbędzie się jeszcze finałowa impreza w Oslo, ale Biało-Czerwoni nie wezmą w niej udziału (ze względu na mistrzostwa Polski). W Otepaeae z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz-Staręga.

Biathlonistka z Chorzowa najpierw zajęła 18. miejsce w sprincie, dzięki czemu zapewniła sobie udział w biegu ze startu wspólnego (masowym). W nim początkowo strzelała bezbłędnie i na półmetku rywalizacji plasowała się na ósmej pozycji. Jedna niecelna próba (podczas trzeciego strzelania) oznaczała spadek poza czołową dziesiątkę. Hojnisz-Staręga zajęła 11. miejsce, z 51-sekundową stratą do zwyciężczyni Elviry Oeberg (Szwecja).

To jej najlepszy wynik w tym sezonie w Pucharze Świata 2021/22. Jedynie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie uplasowała się wyżej (9. miejsce w biegu pościgowym).

W Otepaeae liderka polskiej kadry zdobyła 53 punkty (23 za sprint i 30 za bieg ze startu wspólnego). Dało jej to awans na 38. miejsce w „generalce” (153 pkt. na koncie).

W najbliższych dniach Hojnisz-Staręga wystąpi w mistrzostwach Polski w Dusznikach-Zdroju (15-18 marca). Zaplanowano trzy konkurencje indywidualne: bieg indywidualny, sprint oraz bieg masowy. W dwóch pierwszych chorzowianka bronić będzie tytułu mistrzyni Polski.

Starty (indywidualne) Moniki Hojnisz-Staręgi w Pucharze Świata 2021/22

MiejsceKonkurencjaMiejscePunkty
Oestersund (1. weekend)bieg indywidualny60.
Oestersund (1. weekend)sprint49.
Oestersund (2. weekend)sprint67.
Hochfilzensprint35.6
Hochfilzenbieg pościgowy30.11
Annecysprint35.6
Annecybieg pościgowynie ukończyła
Oberhofsprint47.
Oberhofbieg pościgowy13.28
Ruhpoldingsprint31.10
Ruhpoldingsprint21.20
Kontiolahtisprint27.14
Kontiolahtibieg pościgowy36.5
Otepaeaesprint18.23
Otepaeaebieg masowy11.30

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa