Handlowali nielegalnymi towarami na chorzowskim targowisku

Handlowali nielegalnymi towarami na chorzowskim targowisku
To już kolejni nielegalni handlarze namierzeni w ostatnim czasie w Chorzowie.fot. KMP Chorzów

Do kolejnego zatrzymania w związku z posiadaniem i handlem nielegalnymi towarami doszło w Chorzowie. Nieuczciwi sprzedawcy narazili Skarb Państwa na stratę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mundurowym z naszego miasta udało się zwalczyć kolejne przestępstwo gospodarcze. Funkcjonariusze namierzyli osoby, które były w posiadaniu nielegalnego towaru i chciały wpuścić go na rynek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ponad pół tony tytoniu, 300 tys. sztuk papierosów i 160 litrów alkoholu. Policja przejęła nielegalny towar

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od pewnego czasu byli na tropie handlarzy z chorzowskiego targowiska. Mieli oni sprzedawać obuwie z podrobionymi znakami towarowymi.

Po zebraniu odpowiedniego materiału dowodowego stróże prawa złożyli podejrzanym wizytę na ich straganie. Przypuszczenia szybko się potwierdziły, ale nie było to jedyne przewinienie 61-latki i 64-latka. Oprócz zabezpieczenia 100 par nielegalnych butów funkcjonariusze znaleźli ponad 21 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, a także krajankę tytoniową.

Chorzowianie usłyszeli już zarzuty. Wartość strat Skarbu Państwa została oszacowana przez biegłego na blisko 30 tys. zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa