„Niebieskie” całe na biało. Pierwszy weekendowy cel osiągnęły łatwo (zdjęcia)

Tak piłkarki Ruchu cieszyły się po zwycięstwie z ChKS PŁ ŁódźFot. Marcin Bulanda

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten weekend spotkań piłkarki KPR Ruch Chorzów gładko pokonały ChKS PŁ Łódź 32:16. W niedzielę zmierzą się w MOL Lidze ze Slavią Praga.

Dla kibiców Ruchu, którzy przybyli w sobotni wieczór do hali MORiS, mógł to być dość zaskakujący widok. Drużyna szczypiornistek z naszego miasta zazwyczaj występuje w strojach w kolorze niebieskim, ale w ostatnich latach grała także m.in. w koszulkach czarnych, czerwonych czy różowych. Tymczasem na sobotni mecz w I lidze chorzowianki wyszły całe na biało.

– Przyznam, że nie pamiętam, żebyśmy wcześniej zagrały kiedyś w białych strojach. Mam nadzieję, że ten nowy komplet i nowy kolor będą dla nas kolejnym bodźcem – uśmiechnęła się kapitan KPR Ruch Katarzyna Wilczek, dla której jest to już dziesiąty sezon w zespole.

„Niebieskie” mają już na koncie pierwsze zwycięstwo w bieli. Były zdecydowanymi faworytkami meczu z ChKS PŁ Łódź, przedostatnim zespołem grupy B pierwszej ligi, i bez większych problemów zapisały trzy punkty na koncie. Tylko pierwsze minuty były nieco nerwowe. Chorzowianki zmarnowały dwa rzuty karne i kilka prób z czystych pozycji.

– Musieliśmy spędzić trochę minut na boisku, żeby wejść w mecz i wykonać swoją pracę odpowiednio – przyznał trener Ruchu Jarosław Knopik.

W 9. minucie był remis 3:3, ale później chorzowianki się wstrzeliły, a przewaga szybko rosła. Po 30 minutach prowadziły 19:7, więc po przerwie trener Knopik mógł oszczędzić kilka podstawowych zawodniczek. Zagrała cała „piętnastka”, która znalazła się w protokole. Ruch pewnie zwyciężył 32:16 i nadal otwiera tabelę gr. B.

Martwi jedynie sytuacja z drugiej połowy. Michalina Gryczewska poczuła ból w lewym kolanie i nie była w stanie kontynuować gry.

W niedzielę (20.03.) o godz. 18.00 chorzowianki zmierzą się u siebie ze Slavią Praga (w MOL Lidze). Także w nowym komplecie strojów, ale tym razem na niebiesko.

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch – ChKS PŁ Łódź (Autor: Marcin Bulanda)