Turniej Mistrzyń: Ruch zacznie od meczu z niepokonanym rywalem

Turniej Mistrzyń: Ruch zacznie od meczu z niepokonanym rywalem
Szczypiornistki Ruchu (na zdjęciu: Marcelina Polańska) znają już kolejność gier na Turnieju Mistrzyń - zaczną od meczu z Gnieznem, a następnego dnia ich rywalem będzie VarsoviaFot. Marcin Bulanda

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie Turnieju Mistrzyń (3-5 czerwca w Brodnicy). Już pierwszego dnia KPR Ruch Chorzów zmierzy się z MKS PR Gniezno, który wygrał swoją grupę bez straty punktu.

Już wszystko jasne! Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów znają terminy spotkań Turnieju Mistrzyń, który w przyszły weekend (3-5 czerwca) zostanie rozegrany w hali OSiR w Brodnicy. Jego stawką będzie awans do PGNiG Superligi Kobiet.

W czwartek w siedzibie ZPRP losowano numery, z jakimi wystąpią uczestnicy imprezy. Ruch otrzymał „dwójkę”, to zaś oznacza, że wystąpi w pierwszych dwóch dniach turnieju.

W piątek, 3 czerwca (godz. 18.00), podopieczne Jarosława Knopika (mistrz gr. B pierwszej ligi) zmierzą się z mistrzem grupy A – MKS PR Urbis Gniezno. Drużyna z Wielkopolski przeszła przez sezon jak burza. Wygrała wszystkie spotkania, zdobyła komplet 60 pkt., a kolejny zespół (Pogoń Szczecin) wyprzedziła aż o 13 „oczek”. Kto wie, czy to właśnie mecz z Gnieznem nie okaże się kluczowym w walce o awans.

Drugim przeciwnikiem „Niebieskich” będzie UKS Varsovia Warszawa. To mistrz grupy C, który – podobnie jak Ruch w gr. B – zdobył w tym sezonie 57 pkt. (doznał jednej porażki). Z Varsovią Ruch zagra w sobotę, 4 czerwca – także o godz. 18.00. Turniej Mistrzyń zakończy się 5 czerwca, tego dnia zmierzą się Varsovia z Gnieznem (godz. 12.00).

Turniej Mistrzyń w Brodnicy – program

3.06. (piątek): MKS PR Urbis Gniezno – KPR Ruch Chorzów (godz. 18.00)
4.06. (sobota): KPR Ruch Chorzów – UKS Varsovia Warszawa (godz. 18.00)
5.06. (niedziela): UKS Varsovia Warszawa – MKS PR Urbis Gniezno (godz. 12.00)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa