Wakacyjne wyzwanie dla miłośników czterech kółek

Wakacyjne wyzwanie dla miłośników czterech kółek

Chorzów walczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski 2022”. Jeszcze do 30 czerwca można wziąć udział w inicjatywie i zbierać punkty dla naszego miasta.

Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski 2022” trwa cały czerwiec i bierze w niej udział 56 miast prezydenckich w Polsce. To już czwarta edycja konkursu. Aby wesprzeć nasze miasto, wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta”, zalogować się i wybrać się na rowerową eskapadę.

W zeszłym roku Chorzów zajął 39. miejsce na 52 miejscowości z dorobkiem 39 300 punktów. Pierwsza lokata przypadła Bydgoszczy, która wykręciła wynik aż 1 517 483 pkt. W tegorocznej edycji konkursu, do 15 czerwca udział wzięło ponad 42,5 tysiąca osób, a łącznie przejechano ponad 4 miliony kilometrów. Odnotowano także ponad 228 tysięcy treningów, a średnia długość jazdy wynosi podczas jednego treningu wynosi około 17,5 kilometra.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa