Bednarczyk opuszcza Clearex. Wcześniej klub pozyskał innego bramkarza

Bednarczyk opuszcza Clearex. Wcześniej klub pozyskał innego bramkarza
Po trzech sezonach w Chorzowie z Cleareksem pożegnał się Mateusz BednarczykFot. Adrian Ślązok

Mateusz Bednarczyk po trzech sezonach odchodzi z Cleareksu. Tej decyzji można było się spodziewać, bo chorzowski klub zatrudnił wcześniej Kacpra Burzeja, golkipera grającego ostatnio w BSF Bochnia.

25 lipca futsalowcy Cleareksu rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/23 (który wystartuje wyjątkowo wcześnie – w ostatni weekend sierpnia). W zespole prowadzonym przez Andrzeja Szłapę doszło do kilku zmian.

W środę Clearex ogłosił zakończenie współpracy z Mateuszem Bednarczykiem. Bramkarz występował w Chorzowie od drugiej połowy 2019 roku – przez trzy sezony. Przeważnie był zmiennikiem Rafała Krzyśki. Sytuacja ulegała zmianie, gdy „Krzycha” prowadził zespół jako pierwszy trener. Wówczas między słupkami stał właśnie „Jojo”.

„W imieniu całego Clearex-u dziękujemy za te trzy wspólne, pełne pozytywnych emocji, sezony i życzymy powodzenia w życiu prywatnym oraz na futsalowych parkietach” – poinformował chorzowski klub.

Odejście 34-letniego Bednarczyka nie jest zaskoczeniem zwłaszcza po tym, jak w czerwcu klub pozyskał Kacpra Burzeja. 21-latek grał już w Ekstraklasie w barwach Rekordu Bielsko-Biała, a w poprzednim sezonie wywalczył awans do elity z BSF ABJ Bochinia. Burzej będzie rywalizować o miano pierwszego bramkarza ze wspomnianym Krzyśką.

Przypomnijmy, że oprócz Burzeja Clearex sprowadził latem także Łukasza Biela. 28-letni zawodnik jest wielokrotnym mistrzem Polski w barwach Rekordu, z którego został wypożyczony do Chorzowa. Biel ma na koncie występy w reprezentacji Polski.

Clearex rozegra w okresie przygotowawczym pięć sparingów. Pierwszy 28 lipca u siebie z AZS UŚ Katowice. Dwa dni później chorzowianie pojadą do Bielska-Białej na mecz kontrolny z Rekordem. 6 sierpnia zagrają z Widzewem Łodź, zaś 10 sierpnia z mistrzem Polski Piastem Gliwice (oba spotkania na wyjazdach). Przed startem ligi planowany jest jeszcze jeden sparing (rywal do ustalenia).

W pierwszej kolejce Futsal Ekstraklasy podopieczni Andrzeja Szłapy zmierzą się w Pniewach z Red Dragons (27 lub 28 sierpnia). Tydzień później do Chorzowa przyjedzie Gredar Fit Morning Brzeg.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa