Ruch dmucha na zimne. Nowy kontrakt dla Bieleckiego

Ruch dmucha na zimne. Nowy kontrakt dla Bieleckiego
Jakub Bielecki (nr 82) wzbudził zainteresowanie klubów z Ekstraklasy. Działacze Ruchu zaproponowali mu nowy, dwuletni kontraktFot. Marcin Bulanda

W maju Jakub Bielecki, podstawowy bramkarz Ruchu, przedłużył umowę o rok. Nie minęły dwa miesiące i „Bielu” podpisał nowy kontrakt – tym razem dwuletni, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

21-letni Bielecki to jeden z najpewniejszych punktów Ruchu Chorzów. Jego udane interwencje pomogły „Niebieskim” wywalczyć w ubiegłym sezonie awans do Fortuna I ligi – po barażach z Radunią Stężyca (1:0) i Motorem Lublin (4:0). Dzień po drugim ze spotkań – 30 maja – golkiper podpisał roczny kontrakt z chorzowskim klubem (do 30 czerwca 2023 r. z opcją przedłużenia).

Działacze uznali teraz, że warto zaproponować Bieleckiemu jeszcze dłuższy kontrakt.

„Efektem jest nowa, dłuższa umowa dla 21-letniego bramkarza. Mimo zainteresowania ze strony klubów Ekstraklasy, Kuba postanowił zostać przy Cichej” – czytamy na stronie klubowej Ruchu.

„Bielu” podpisał kolejny kontrakt, który będzie obowiązywać przez dwa lata – do 30 czerwca 2024 r. Zawiera on także opcję przedłużenia o kolejny sezon.

– Cieszę się, że udało nam się podpisać nowy i dłuższy kontrakt. Traktuję to jako docenienie mojej postawy. Rozmowy przebiegły bardzo szybko i sprawnie. Zależało mi na tym, żeby zostać dalej w Ruchu. Dziękuję za zaufanie, nadal będę dawał z siebie sto procent na boisku i poza nim – skomentował podpisanie nowej umowy Jakub Bielecki.

Bielecki pochodzi z Bytomia, jest wychowankiem tamtejszych Szombierek. W 2011 r. trafił do UKS Ruch Chorzów, zaś od 2012 r. jest zawodnikiem Ruchu. W 2017 r. świętował z drużyną juniorów młodszych zdobycie wicemistrzostwa Polski. W sezonie 2019/20 był wypożyczony do Sląska Świętochłowice. 20 września 2020 r. zadebiutował w pierwszym zespole „Niebieskich” (w meczu z Lechią Zielona Góra wygranym 4:0). Od tego momentu nie opuścił ani jednego spotkania.

Był ważnym punktem ekipy, która wywalczyła dwa awanse – do eWinner II ligi (w 2021 r.) i do Fortuna I ligi (w 2022 r.). Rozegrał w Ruchu 67 spotkań, w 33 z nich zachował czyste konto.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa