Co obejmuje ubezpieczenie AC samochodu?

Co obejmuje ubezpieczenie AC samochodu?

Autocasco to ubezpieczenie gwarantujące zabezpieczenie właściciela pojazdu przed poniesieniem konsekwencji finansowych w razie wystąpienia sytuacji losowych. Wykupienie pakietu OC+AC zapewnia skuteczną ochronę w przypadku niespodziewanych wydarzeń na drodze lub na parkingu. Co dokładnie wchodzi w zakres ubezpieczenia AC?

Zakres ubezpieczenia Autocasco

Autocasco to bardzo przydatny produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia skuteczną ochronę w wielu sytuacjach. Ubezpieczyciel ponosi koszty naprawy uszkodzeń, kompletnych zniszczeń, a także rekompensuje kradzież auta lub jego elementów, będące skutkiem różnych zdarzeń drogowych.

Kierowca może liczyć na pomoc finansową w przypadku zderzenia z innym samochodem, osobą, przedmiotem bądź zwierzęciem. Nawet jeśli wina leży po stronie ubezpieczonego, to mając AC, ma on prawo do uzyskania odszkodowania.

Autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku zniszczenia auta w konsekwencji działania sił natury. Powódź, silny wiatr, uderzenie pioruna czy gradobicie — wszystkie te zdarzenia mogą być przyczyną uszkodzeń pojazdu. W razie ich wystąpienia, koszty renowacji lub wymiany części leżą po stronie ubezpieczalni.

Rekompensata należy się również tym osobom, których auto stało się celem ataku wandali lub złodziei oraz zostało uszkodzone podczas pożaru czy wybuchu. Mimo że kradzieże samochodów są coraz rzadziej zgłaszane, to nadal stanowią spory odsetek wśród wszystkich przestępstw. Jak się okazuje, polisa AC pozwala na zapewnienie ochrony własnych dóbr materialnych przed tego rodzaju niespodziewanymi sytuacjami. Więcej na temat ubezpieczania auta od kradzieży znajduje się wartykule: https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/kielce/item/32978-ubezpieczenie-samochodu-od-kradziezy-czy-warto.html.

Ubezpieczenie AC — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Oznacza to, że wprzeciwieństwie do OC, kierowca nie musi się na nie decydować. Mimo to wiele osób podpisując umowę na ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, jednocześnie decyduje się na AC. Bardzo często różnica w cenie nie jest aż tak znacząca, a dodatkowa ochrona zapewnia przydatne wsparcie finansowe w kryzysowych sytuacjach.

Dlaczego warto zdecydować się na AC? Takie ubezpieczenie skutecznie chroni przed poniesieniem wydatków za szkody wyrządzone samodzielnie, np. podczas parkowania. Są też zdarzenia, których nikt nie jest w stanie do końca przewidzieć. Naprawa skutków gradobicia czy zderzenia z dzikim zwierzęciem może być bardzo droga, a wykupione AC pomoże pokryć koszty renowacji.

Ograniczenia ochrony AC

Mimo że ochrona Autocasco obejmuje dużo różnych niefortunnych zdarzeń, to jednak nie jest nieograniczona. Ubezpieczyciele w umowie zawsze uwzględniają szereg wyłączeń, które dotyczą np. szkód spowodowanych po spożyciu środków odurzających czy alkoholu.

Firmy ubezpieczeniowe zawsze określają warunki polisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń. Wwiększości z nich można znaleźć podobne zapisy, które mówią o tym, że ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody wynikające z poważnych zaniedbań kierowcy lub będące skutkiem celowego działania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa