Mocny początek juniorek „Niebieskich”. Nie dały rywalkom żadnych szans

Mocny początek juniorek „Niebieskich”. Nie dały rywalkom żadnych szans
Drużyna KPR Ruch Chorzów udanie zainagurowała rozgrywki Śląskiej Ligi JuniorekFot. KPR Ruch Chorzów

Prowadzona przez Aleksandrę Goncik drużyna juniorek KPR Ruch Chorzów udanie rozpoczęła sezon w Śląskiej Lidze Juniorek. „Niebieskie” rozgromiły Sośnicę II Gliwice 43:18.

W latach 2015-17 o juniorkach Ruchu Chorzów było głośno w całej Polsce. Zespoły prowadzone kolejno przez: Adama Wodarskiego, Anetę Kowaluk i Jarosława Knopika sięgały po złoto mistrzostw Polski. W tamtych ekipach występowały m.in. Marcelina Polańska, Natalia Stokowiec, Natalia Doktorczyk, Oktawia Płomińska, Magdalena Drażyk czy Żaneta Lipok (wszystkie grają obecnie w PGNiG Superlidze Kobiet – w Ruchu oraz w innych zespołach).

Później juniorkom z Chorzowa wiodło się już gorzej. Jeszcze w sezonie 2019/20 drużyna prowadzona przez Katarzynę Wilczek dotarła do 1/8 finału mistrzostw Polski, a w następnych edycjach Ruch nie awansował na szczebel ogólnopolski.

Kilka dni temu kolejny zespół Ruchu – pod wodzą Aleksandry Goncik – rozpoczął rywalizację w Śląskiej Lidze Juniorek. I to jak! W pierwszym spotkaniu chorzowianki rozbiły Sośnicę II Gliwice 43:18 (14:8).

– Bardzo cieszę się z takiego rezultatu. Musimy jednak zachować chłodną głową i poznać ligę. Mamy obecnie w kadrze 12 dziewczyn, z czego większość jest z rocznika 2005, podczas gdy wyjściowym jest 2004. Rok to na tym poziomie spora różnica – powiedziała Aleksandra Goncik na stronie klubowej „Niebieskich”.

W spotkaniu z Sośnicą II skutecznością błysnęły dwie zawodniczki Ruchu – Oliwia Piegza zdobyła aż 14 bramek, zaś Dominika Sikora – 11.

W Śląskiej Lidze Juniorek występuje siedem zespołów. Oprócz Ruchu i dwóch drużyn Sośnicy Gliwice także: Pogoń 1945 Zabrze, Pogoń Żory, Zgoda Ruda Śląska i Start Michałkowice. Juniorki chorzowskiego klubu są na razie na trzecim miejscu, ale rozegrały tylko jedno spotkanie. Prowadzi – z dwiema wygranymi – Zgoda, zaś na drugiej pozycji plasuje się Pogoń Żory (4 pkt.).

I to właśnie z drużyną z Żor podopieczne Aleksandry Goncik zmierzą się w następnej kolejce. Mecz Pogoń – Ruch odbędzie się 28 września o godz. 16.30. Natomiast w Chorzowie juniorki KPR Ruch zaprezentują się 6 października, w spotkaniu ze Startem Michałkowice (godz. 15.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa