Kolejny nieczynny przejazd zniknie z Chorzowa Batorego. W piątek rozpoczęcie prac

Kolejny nieczynny przejazd zniknie z Chorzowa Batorego. W piątek rozpoczęcie prac
Ten widok niebawem przejdzie do przeszłości.fot. Google Maps

W Chorzowie szykują się kolejne tymczasowe zmiany na drogach. Tym razem dotyczą one prac na ul. Żelaznej.

Przejazdy nieczynnej linii kolejkowej biegnącej w Chorzowie Batorym są systematycznie likwidowane, co z pewnością cieszy wszystkich kierowców. Tym razem przyszła pora na ten zlokalizowany na ul. Żelaznej.

W najbliższy piątek tj. 30 września rozpoczną się prace związane z usunięciem tamtejszego przejazdu.

– Ze względu na zakres i charakter prowadzonych prac konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów wybranych fragmentów ulicy. Dojazd do posesji możliwy będzie wyłącznie za zgodą kierownika robót drogowych – czytamy w oficjalnym komunikacie.

W ramach robót wyznaczony zostanie objazd pomiędzy ulicami Szpitalną i Leśną dla pojazdów o wysokości do 3,5 m (ze względu na lokalizację wiaduktu kolejowego nad ul. Piekarską), prowadzony ulicami Szpitalną, Armii Krajowej, Piekarską, Wieniawskiego, Leśną i Kołłątaja. Przejazd dla pojazdów przekraczających wspomnianą wysokość możliwy będzie ciągiem ul. Kollmanna, drogami zbiorczymi autostrady A4 i ul. Batorego.

Wszystkie zmiany na chorzowskich drogach można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ. Wykonawca zadeklarował, że całość prac ma zostać zakończona do końca grudnia 2022 r.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa