Prezent dla nauczyciela. Jaki prezent na 14 października?

Prezent dla nauczyciela. Jaki prezent na 14 października?

Dzień Nauczyciela to doskonała okazja, aby podziękować pedagogom za trud i zaangażowanie włożone w przekazywanie wiedzy. Wielu uczniów, a także ich rodziców nie wie jednak, jaki upominek ofiarować z tej okazji. Istnieje kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla nauczyciela, które okażą się przydatne w codziennej pracy. Z drugiej strony warto czasem postawić na personalizowane upominki, które pokażą nasz wkład i stanowią źródło większej satysfakcji. Jaki prezent dla nauczyciela wybrać?
Prezent na Dzień Nauczyciela: indywidualny czy grupowy?

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej zwyczajowo określany jest “Dniem Nauczyciela”, gdyż to właśnie pedagodzy otrzymują wówczas prezenty i podziękowania od swoich uczniów. Najczęściej cała klasa przeprowadza zbiórkę, aby następnie wręczyć nieco bardziej okazały upominek swojemu wychowawcy i nieco mniejsze podarunki pozostałym edukatorom. Oczywiście prezenty na Dzień Nauczyciela nie muszą być drogie (co może wywołać skrępowanie u obdarowanej osoby), a wyrażać zaangażowanie i starania uczniów.

Poza grupowymi upominkami niektóre dzieci decydują się jeszcze indywidualnie podziękować wybranym osobom z kadry nauczycielskiej. Może to być np. pedagog, który pomaga im po lekcjach lub zachęca ich do rozwijania swoich pasji. Wówczas indywidualnie przekazywany prezent dla nauczyciela okaże się dla niego miłym gestem i motywacją do dalszej pracy. 

Sprawdzone upominki na Dzień Nauczyciela

Jeśli nie wiemy, co wybrać na prezent dla nauczyciela, warto skorzystać z kilku ponadczasowych rozwiązań. Oczywiście od razu na myśl nasuwają się kwiaty w formie pięknego bukietu, jak i zestawy słodyczy z dobrej jakości kawą. Innym pomysłem jest kalendarz książkowy, który okaże się z pewnością eleganckim prezentem dla nauczyciela. Wystarczy wybierać modele w grubej, skórzanej lub matowej obudowie. Z uwagi na to, że Dzień Nauczyciela obchodzony jest w jednym z ostatnich miesięcy roku, to taki kalendarz może okazać się praktycznym upominkiem.  

Ponadczasowym rozwiązaniem jest również eleganckie pióro, które sprawdzi się w formie podarunku dla wychowawcy. Można również zdecydować się na gustowny zestaw prezentowy, w którym dodatkowo znajduje się np. wysokiej jakości długopis, skórzane etui czy poręczny notes. 

 

Pomysły na oryginalny prezent dla nauczyciela

W Dzień Nauczyciela warto czasem postawić na nieco bardziej nieszablonowe pomysły. Zwłaszcza jeśli wiemy, że dany pedagog wyróżnia się otwartą postawą i docenia kreatywne rozwiązania. Oryginalnym prezentem dla nauczyciela jest np. spersonalizowany kubek z zabawnym napisem. Cała klasa może również zrobić sobie grupowe zdjęcie, a następnie oprawić je w ramce.

Innym przykładem oryginalnego prezentu dla nauczyciela są rozmaite vouchery – np. do kina czy do teatru. Jeśli dany pedagog ma określone hobby czy pasję, warto wykazać się tą wiedzą i odpowiednio spersonalizować upominek. Może to być np. książka o podróżowaniu w egzotyczne zakątki świata, a nawet zaproszenie na skok na bungee. Personalizowane prezenty na Dzień Nauczyciela odznaczają się wyjątkowym charakterem, pokazując tym samym duży wkład i pomysłowość uczniów.

Własnoręczny prezent dla nauczyciela

Upominki na Dzień Nauczyciela będą miały bardziej personalny charakter, jeśli zostaną samodzielnie wykonane przez uczniów. Z pewnością włożony przez nich wysiłek oraz kreatywne podejście spotkają się z miłym przyjęciem pedagogów. Zwłaszcza młodsi uczniowie szkół podstawowych mogą zająć się przygotowaniem własnoręcznego prezentu dla nauczyciela. Może to być coś nieco prostszego, np. laurka, lub bardziej wymagającego, jak np. kwiatki z bibuły, wielobarwna zakładka do książki czy ozdobne pudełko, wypełnione następnie cukierkami.

Przydatne w przygotowaniu własnoręcznego prezentu dla nauczyciela okażą się artykuły plastyczne od Maxibiuro.pl. W ofercie znajdziemy zarówno podstawowe przybory, jak i oryginalne akcesoria dekoracyjne, dzięki czemu stworzony upominek będzie odznaczał się niepowtarzalnym charakterem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa