Młode rosomaki mają się świetnie! Brakuje im jednak imion

Młode rosomaki mają się świetnie! Brakuje im jednak imion
Rosomaki z chorzowskiego zoo przyszły na świat w lutym br.fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Rosomaki, które przyszły na świat w chorzowskim zoo potrzebują imion! Z tej okazji ogród ogłosił specjalny konkurs.

Przypomnijmy, że dokładnie 26 lutego br., w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym urodziły się trzy rosomaki, będące dziećmi Tatyany i Thora. Są to pierwsze młode tego gatunku, które przyszły na świat w polskim zoo. Młode rosomaki cechują się niestety dużą śmiertelnością, ale na całe szczęście te chorzowskie cieszą się świetnym zdrowiem. Zgodnie z zapowiedzią niebawem nastąpi czas, w którym młode wyjadą do zagranicznych ogrodów, co pozwoli wpłynąć na ratowanie tego zagrożonego wyginięciem gatunku.

Jak one się nazywają?

Mimo tego, że od narodzin rosomaków minęło 8 miesięcy, to nadal nie mają one swoich imion. Sprawy zostały powierzone w ręce sympatyków zoo, bowiem ogród ogłosił konkurs. Wspomniane imiona muszą jednak spełniać kilka wytycznych. Przede wszystkim muszą być nietuzinkowe, odpowiednie dla samca – wszystkie narodzone rosomaki to panowie oraz koniecznym jest aby zaczynały się na literę „T” podobnie jak ich rodziców.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wybrać imiona zgodnie z powyższymi kryteriami, uzasadnić swój wybór i wysłać całość na adres konkurs@slaskiezoo.pl. W wiadomości musi znaleźć się także imię zgłaszającego oraz numer telefonu. Swoje pomysły można zgłaszać do 7 listopada, natomiast rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada.

– W pierwszym etapie konkursu Jury Konkursowe wybierze dwa zwycięskie imiona (jedno wybrane przez pracowników Rosomak S.A., drugie wybrane przez pracowników ZOO) oraz cztery propozycje, spośród których w drugim etapie internauci wybiorą swojego zwycięzcę. Dzięki temu wspólnie wybierzemy trzy wyjątkowe imiona dla trzech rosomaków – informuje zoo.

Regulamin konkursu

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa