Chorzowska policja podsumowała obchody Wszystkich Świętych. Nie obyło się bez zatrzymań

Chorzowska policja podsumowała obchody Wszystkich Świętych. Nie obyło się bez zatrzymań
Policjanci dbali m.in. o bezpieczeństwo w rejonach cmentarnych.fot. KMP Chorzów

Okres Dnia Wszystkich Świętych oprócz odwiedzin na grobach najbliższych, których nie ma już z nami oznacza wzmożone działania policji na drogach oraz w rejonach cmentarzy. Tegoroczną akcję podsumowali chorzowscy funkcjonariusze.

Dzień 1 listopada dla służb mundurowych oznacza zawsze dodatkową pracę. Nie inaczej było w tym roku. We właściwym zabezpieczeniu obchodów w naszym mieście brali udział policjanci z drogówki, prewencji, kryminalni, a także strażnicy miejscy. Wsparcia udzieliło także II Liceum Ogólnokształcące im. J. Ligonia w Chorzowie.

W okresie od od 28 października do 2 listopada br., na ul. Chorzowa odnotowano 12 zdarzeń drogowych, na całe szczęście w 11 przypadkach ich uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń. Poważniejszy wypadek drogowy miał miejsce 2 listopada na ul. Armii Krajowej. Doszło do potrącenia pieszego. Kierujący samochodem marki Citroen, 72-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej nie zastosował się do obowiązku zatrzymania za stającym na przystanku tramwajem. W efekcie poszkodowany został 18-latek z Bytomia, który trafił do szpitala z urazem nogi.

Jeżeli chodzi o pozostałe incydenty, to w trakcie prowadzonych działań policjanci z drogówki ujawnili 209 wykroczeń, z czego 110 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Namierzono także 5 osób, które wsiadły za kierownicę, choć nie powinny – trzy były pod wpływem alkoholu, jedna pod wpływem substancji psychoaktywnych, a ostatnia nie miała uprawnień do prowadzenia pojazdu.

– Jeden z nietrzeźwych kierujących na widok kontrolujących policjantów, zjechał swoim audi na chodnik i próbował ucieczki pieszo. Dzięki czujności mundurowych, po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany podczas próby przeskoczenia przez płot na teren ogródków działkowych – relacjonują policjanci.

Wspomniany mężczyzna, który zdecydował się prowadzić pod wpływem narkotyków oprócz tego przewoził w samochodzie nielegalne substancje.

– W rejonie cmentarzy naszego miasta, poza kilkoma zgłoszeniami dotyczącymi utrudnień przejazdu obchody Wszystkich Świętych przebiegały spokojnie. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich za stosowanie się do zmian w organizacji ruchu, oraz poleceń wydawanych przez policjantów – podsumowują funkcjonariusze.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa