Oczy, uszy, usta i głos… Statuetki Batorego przyznane po raz dwudziesty piąty

Oczy, uszy, usta i głos… Statuetki Batorego przyznane po raz dwudziesty piąty
Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach: nauczyciel, absolwent i przyjaciel szkoły.fot. Marcin Bulanda

Robert Talarczyk, Ewa Noworzyn-Pilch, Maciej Dziaczko i Filip Kosior zostali tegorocznymi laureatami Honorowych Statuetek Batorego.

– Ta statuetka to dla mnie wyróżnienie mocno sentymentalne. Niezwykle miło jest wrócić do szkoły po kilkunastu latach i wciąż czuć się „Batorowcem” – komentował Filip Kosior.

Podczas piątkowej gali, Krzysztof Oleś, przewodniczący kapituły, mówił o społeczności szkolnej jak o jednym ciele, w którym każdy z nagrodzonych stanowi inną część. Patrzący przez internetową kamerę Talarczyk – dyrektor Teatru Śląskiego, został oczami, Noworzyn-Pilch, polonistka i bibliotekarka raz opowiadająca o Bogurodzicy, raz o Lalce – ustami, Kosior, aktor, lektor czytający nam książki do snu i w podróży – głosem, a Dziaczko, nauczyciel, reżyser teatralny – uszami, ponieważ to co usłyszy, przekłada potem na język teatru.

Nagrodę Honorowej Statuetki Batorego ustanowiono w 1997 r., w 50. rocznicę istnienia III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego Chorzowie. Pomysłodawcą był Janusz Nowakowski, były nauczyciel i absolwent szkoły. Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach:

Nauczyciel – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wieloletnią pracę i pełne zaangażowanie w życie szkoły.

Absolwent – za osiągnięcia zawodowe, naukowe oraz sławienie dobrego imienia Szkoły w różnych dziedzinach życia społecznego bądź za utrzymywanie stałego kontaktu z uczniami wspieranie ich edukacji i działań artystycznych, sportowych.

Przyjaciel Szkoły – za wspieranie szkoły w tworzeniu wysokich standardów edukacji, wspieranie edukacji uczniów wybitnie uzdolnionych poprzez tworzenie funduszy stypendialnych, mecenatów.

Poniżej nasza galeria z wręczenia statuetek. Zdjęcia: Marcin Bulanda

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa