Reklama:


Chorzów szykuje się na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Chorzów szykuje się na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jednym z tradycyjnych elementów WOŚP będa wolontariusze z puszkami.fot. archiwum

Miesiąc pozostał do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Chorzowie ponownie nie zabraknie inicjatyw związanych z tą szczytną akcją.

Przed nami już 31. finał WOŚP, który odbędzie się dokładnie 29 stycznia 2023 roku. Chorzowski sztab i tym razem nie próżnuje. Dzięki temu w tym roku czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim.

Jeżeli wolicie inny rodzaj aktywności, to alternatywą z pewnością będzie II Rajd Rowerowy z Sercem dla WOŚP. Na obiektach MORiS odbędzie się natomiast akcja Pływamy dla WOŚP oraz Lodowisko dla WOŚP. Nie zabraknie także animacja dla najmłodszych oraz tradycyjnego maratonu zumby.

Akcja to także tradycyjne zbieranie datków do puszek, za co odpowiadają wolontariusze, których zespół został skompletowany w mgnieniu oka

– Kolejny już rok otrzymaliśmy więcej zgłoszeń niż mamy dostępnych miejsc. W związku z tym błyskawicznie pozyskaliśmy 130 kwestujących. Są to osoby w różnym wieku, pełnoletnie, niepełnoletnie, to naprawdę budujące – mówi Magdalena Wojtowicz, koordynatorka chorzowskiego sztabu WOŚP.

W dalszym ciągu istnieje natomiast możliwość rejestracji Firmowych Puszek Stacjonarnych. Ubiegać się można o nią za pośrednictwem elektronicznym. Po pozytywnym przejściu weryfikacji dana puszka trafia do wnioskodawcy.

– Firmowa Puszka Stacjonarna to puszka w sklepie, u fryzjera, w restauracji, na stacji benzynowej, w przedszkolu, w restauracji, w banku, itp. – czytamy w opisie akcji.

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie wspomnianej puszki firmowej, a także wszystkich wydarzeń w ramach WOŚP w Chorzowie można śledzić za pośrednictwem strony https://www.facebook.com/wospchorzow.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości