Nowa funkcja chorzowianki. Zastąpiła Justynę Kowalczyk

Nowa funkcja chorzowianki. Zastąpiła Justynę Kowalczyk
Trener i nauczyciel z Chorzowa Agnieszka Cyl została dyrektorem sportowym PZBiathFot. Polski Związek Biathlonu

Z dniem 1 stycznia Agnieszka Cyl, nauczyciel w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie oraz trener w UKS Biathlon Chorzów, rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora sportowego w Polskim Związku Biathlonu.

Pod koniec 2022 r. Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził zmianę na stanowisku dyrektora sportowego. Justynę Kowalczyk-Tekieli, która w październiku zrezygnowała z tej funkcji, zastąpiła Agnieszka Cyl.

Cyl to była reprezentantka Polski w biathlonie. Jej największym sukcesem było siódme miejsce w biegu na 15k m na igrzyskach olimpijskich w Vancovuer. Pochodzi z Jeleniej Góry, ale od wielu lat szkoli następców w Chorzowie. W 2013 r. – po zakończeniu kariery zawodniczej – rozpoczęła pracę trenerską w klubie UKS Biathlon Chorzów, założonym przez jej męża Michała. Jest także nauczycielem w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie, przy ul. Harcerskiej.

– Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Zdaje sobie sprawę jak ogromne wyzwanie stoi przede mną, ale jestem jednocześnie pewna, że udźwignę powierzone mi zadania – powiedziała Cyl.

Przypomnijmy, że Agnieszka Cyl w 2022 r. uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, w roli asystenta trenera pierwszej reprezentacji Adama Kołodziejczyka. Po wyborach nowych władz PZBiath objęła funkcję wiceprezesa ds. sportowych, którą pełniła do 28 grudnia 2022 r.

Do obowiązków dyrektora sportowego należy m.in. organizacja pracy pionu szkoleniowego, koordynowanie kadr narodowych, współpraca z klubami i Szkołami Mistrzostwa Sportowego, a także reprezentowanie interesów środowiska biathlonowego wobec instytucji państwowych i międzynarodowych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa