Dlaczego warto wybrać się nad polskie morze zimą?

Dlaczego warto wybrać się nad polskie morze zimą?

W szczycie sezonu letniego nadbałtyckie kurorty nie narzekają na brak turystów. Wręcz przeciwnie – panujący tłok i gwar zniechęcają niektórych potencjalnych gości do przyjazdu. Co innego zimą – chociaż panująca pogoda wyklucza typowe plażowanie, pobyt nad Bałtykiem ma o tej porze roku swój wyjątkowy urok. Aby się tu zrelaksować w chłodniejszych miesiącach roku, wystarczy znaleźć dobrze przygotowany ośrodek. Ustronie Morskie to jedna z miejscowości, które naprawdę warto odwiedzić zimą. Oto kilka twardych dowodów na poparcie tej tezy!

Czyste powietrze 

W trakcie sezonu grzewczego mieszkańcy całego kraju narzekają na smog – nieprzyjemny i groźny dla zdrowia. Wybrzeże pozytywnie wyróżnia się pod tym względem na tle pozostałych regionów Polski, szczególnie zimą. Czyste powietrze to jeden z ważnych powodów, aby dosłownie i w przenośni odetchnąć od miejskiego zgiełku. Warto dodać, że to właśnie o tej porze w powietrzu unosi się najwięcej cennego dla organizmu jodu! 

Brak tłumów poza sezonem 

Poza sezonem nadbałtyckie kurorty pustoszeją, co jeszcze bardziej zachęca do przyjazdu. W pobliżu atrakcji turystycznych nie ma kolejek, a plaże nie są zatłoczone. Oferta noclegowa jest natomiast niezwykłe bogata i znacznie łatwiej znaleźć domek letniskowy, hotel i ośrodek. Ustronie Morskie jest tego świetnym przykładem. Ta spokojna nadbałtycka miejscowość ma naprawdę wiele do zaoferowania zimowym turystom. 

Piękno przyrody 

Przyjazd nad Bałtyk zimą to wspaniała okazja, aby odkryć ten region Polski na nowo. Na pustych plażach słychać jedynie kojący szum fal. Spacer wzdłuż brzegu jest naprawdę przyjemny, gdy na plaży leży odrobina śniegu, a na morzu unoszą się lodowe kry. To samo dotyczy wędrówek po pachnącym sosnowym lesie, w którym o tej porze roku zdecydowanie łatwiej spotkać przedstawicieli tutejszej fauny niż innych turystów. Miłośnicy trekkingu i fotografii będą w siódmym niebie! 

Rekreacja dla aktywnych 

Jednocześnie zimą nad Bałtykiem nie brakuje możliwości rekreacji. Plaża staje się wspaniałym miejscem na jogging. Nie zawiodą się także miłośnicy wycieczek rowerowych, zwłaszcza że na miejscu nie brakuje wypożyczalni sprzętu i nie trzeba zabierać własnego jednośladu ze sobą. Dużym powodzeniem cieszy się nordic walking. 

Lokalna kuchnia 

Niewątpliwym atutem polskiego wybrzeża jest lokalna kuchnia, z której dobrodziejstw można korzystać przez cały rok. Pierwsze miejsce zajmują w niej oczywiście ryby. Ceny nie są wywindowane do granic możliwości jak latem, a nieco opustoszałe restauracje chętnie przyjmują spragnionych kulinarnych doznań gości. 

Ogrzewane domki do wynajęcia nad morzem 

Zimowy pobyt nad Bałtykiem jest przyjemniejszy ze względu na coraz lepszą infrastrukturę. Dużym powodzeniem cieszą się domki do wynajęcia nad morzem. W miejscach takich jak ośrodek Ustronie Park w miejscowości Ustronie Morskie na turystów czekają ogrzewane i doskonale wyposażone domki zlokalizowane tuż przy niemal prywatnej plaży. Z okien i tarasu widać plażę, a wieczorem słychać szum fal. 

Goście ośrodka mają do dyspozycji wewnątrz domków przestronne salony, aneksy kuchenne, własne łazienki i szybki internet. Zimą warto zrelaksować się tutaj w saunie lub zaznać kąpieli w tradycyjnej balii. Na miejscu można też wypożyczyć rower, aby spędzić dzień aktywnie, a wieczorem warto zorganizować ognisko z kiełbaskami. 

Pobyt w Ustronie Park to wspaniała okazja, by poznać Bałtyk w wyjątkowej, zimowej odsłonie! 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa