Różnica klas. Ruch bez szans na Podkarpaciu

Polina Masałowa zdobyła najwięcej bramek w meczu w Jarosławiu (aż 9), ale Ruch doznał kolejnej - już piętnastej - porażki w tym sezonieFot. Marcin Bulanda

O ile w październiku w Chorzowie KPR Ruch walczył z Eurobudem JKS Jarosław jak równy z równym, o tyle w piątkowym rewanżu na Podkarpaciu zdecydowanie lepsza była miejscowa drużyna. „Niebieskie” dostały surową lekcję.

Tylko na początku, w pierwszym kwadransie, oglądaliśmy wyrównane widowisko. W Eurobudzie pierwsze skrzypce grała Lesia Smolinh (5 goli w ciągu 12 minut), w Ruchu zaś indywidualnymi akcjami popisywała się Polina Masałowa (3 bramki w tym okresie).

Po rzucie Natalii Stokowiec – w 13. minucie – podopieczne Ivo Vavry przegrywały tylko 6:7, ale potem wszystko się posypało. Rzut karny wykorzystała Karolina Mokrzka, poprawiły Małgorzata Trawczyńska i Aleksandra Zimny. Trener Ruchu poprosił o przerwę, ale po wznowieniu gry nadal dominował Jarosław. Joanna Gadzina sfinalizowała kontrę, podwyższając na 12:6.

Chorzowianki zmniejszyły dystans do czterech goli (13:9), ale w końcówce pierwszej połowy coraz bardziej męczyły się w ataku, nie mogąc wypracować sobie pozycji do rzutu. Gospodynie zaś z łatwością punktowały Ruch, podwyższając na 19:10. Mogły nawet zdobyć bramkę nr 20, ale Mokrzka nie wykorzystała „siódemki”, przegrywając pojedynek z Moniką Ciesiółką.

Drugą połowę Ruch rozpoczął tak jak kończył pierwszą – fatalnie. Drużyna z Jarosławia trafiła czterokrotnie bez odpowiedzi (23:10), praktycznie przesądzając o losach potyczki. „Niebieskie” na pierwszą bramkę z gry w tej części czekały prawie dziewięć minut (trafienie Karoliny Jasinowskiej, która wcześniej wykorzystała rzut karny).

Na kwadrans przed końcem Eurobud miał aż 16 goli przewagi – po rzucie Wiktorii Gliwińskiej prowadził 29:13. Dopiero w końcówce chorzowianki regularnie zaczęły znajdywać drogę do siatki gospodyń. Najczęściej robiła to Polina Masałowa, która dziewięciokrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Pozwoliło to Ruchowi nieco zmniejszyć różnicę, ale i tak wyprawa do Jarosławia zakończyła się dla niego bardzo wysoką porażką. Eurobud zwyciężył 36:23 i awansował na 6. miejsce w tabeli.

KPR Ruch doznał piętnastej porażki w sezonie, a w następny weekend – 11 lutego o godz. 16.00 – zagra w hali MORiS z prowadzącym w tabeli Zagłębiem Lubin (które legitymuje się bilansem… 15-0).