Próbowała targnąć się na swoje życie. Mundurowi i kierowca ciężarówki zapobiegli tragedii

Próbowała targnąć się na swoje życie. Mundurowi i kierowca ciężarówki zapobiegli tragedii
Gdyby nie właściwa reakcja kierowcy, a następnie szybka interwencja policji, to całość mogła mieć smutny finał.fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu chorzowscy policjanci zapobiegli ogromnej tragedii. Mundurowi uratowali młodą kobietę, która postanowiła targnąć się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. W trakcie czynności związanych z usuwaniem skutków kolizji drogowej do funkcjonariuszy z chorzowskiej drogówki podjechał kierowca ciężarówki. Mężczyzna poinformował stróżów prawa, że przed chwilą jego uwagę zwróciła kobieta, której zachowanie mogło świadczyć o zamiarach próby samobójczej. Zgłaszający nie znał naszego miasta, lecz stwierdził, że będzie w stanie doprowadzić na miejsce policjantów. Ostatecznie wszyscy ruszyli w stronę Świętochłowic, a po drodze dołączył do nich jeszcze jeden patrol.

Okazało się, że miejsce, w którym kierowca zauważył dziewczynę to teren Bytomia. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Już po chwili, w odległości 200 metrów od drogi znaleźli leżącą kobietę. Miała ona ranę. Mundurowi udzielili jej pomocy medycznej, a także zabezpieczyli do czasu przyjazdu pogotowia. Tym samym zapobiegli ogromnej tragedii.

– Apelujemy — jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, skorzystaj z bezpłatnych numerów pomocowych – czytamy na stronie KMP Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa