Reklama:


Czterech przestępców narkotykowych w rękach chorzowskiej policji

Czterech przestępców narkotykowych w rękach chorzowskiej policji
Łącznie w trakcie działań dzielnicowi zabezpieczyli ponad 35 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany.fot. KMP Chorzów

Miniony weekend na intensywnej służbie spędzili funkcjonariusze z chorzowskiej jedynki. Dzielnicowi zatrzymali aż czterech sprawców przestępstw.

W nocy z piątku na sobotę mundurowi z komisariatu I prowadzili szeroko zakrojone działania mające na celu ograniczenie przestępczości. Jeden z patroli już na samym początku działań zwrócił uwagę na dwójkę osób, z których mężczyzna na widok radiowozu zachowywał się bardzo nienaturalnie. Stróże prawa zdecydowali się rozpocząć legitymowanie. Podczas czynności policjanci znaleźli u 26-latka folię aluminiową, wewnątrz której znajdowała się amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziono go na komisariat.

Ci sami funkcjonariusze na późniejszym etapie działań zwrócili uwagę na kierowcę samochodu marki Volvo. Mimo nocnej pory poruszał się on bez włączonych świateł. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W środku znajdowało się trzech mężczyzn, a z wnętrza auta wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci zdecydowali się na przeszukanie. W jego wyniku znaleźli i zabezpieczyli wspominaną marihuanę, a także amfetaminę. Kierowca Volvo został natomiast przebadany na obecność narkotyków w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Cała trójka została zatrzymana.

– Łącznie w trakcie działań dzielnicowi zabezpieczyli ponad 35 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany. Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Z kolei za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego można trafić „za kratki” na 2 lata – informuje chorzowska policja.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości