Światowy Dzień Oceanów z MSC w śląskim zoo

Światowy Dzień Oceanów z MSC w śląskim zoo

Życie na Ziemi nie byłoby możliwe bez oceanów. To one regulują klimat, dostarczają tlen niezbędny do życia większości organizmów na planecie oraz pochłaniają dwutlenek węgla, łagodząc tym samym skutki globalnego ocieplenia. Złożone ekosystemy oceanów pełne są tysięcy gatunków fauny i flory. Stanowią także źródło pożywienia dla miliardów ludzi i zapewniają utrzymanie wielu społeczności w różnych zakątkach świata. Jednak, by nadal mogły spełniać swoje funkcje, potrzebują działań z naszej strony. Czas na pakt z Oceanem!

8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów, który ma nam przypominać, że wszyscy jesteśmy od nich zależni, bez względu na to, gdzie mieszkamy. To doskonała okazja, aby celebrować piękno i bogactwo podmorskiego świata, ale także lepiej poznać i zrozumieć morskie ekosystemy. Aby je chronić, nie trzeba wielkich czynów. Wystarczy ograniczyć ilość zużywanego plastiku, ze starannością segregować śmieci, a podczas zakupów do sklepowego koszyka wrzucać produkty rybne i owoce morza z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC, który gwarantuje, że pochodzą one z połowów, prowadzonych z poszanowaniem oceanów i ich różnorodności biologicznej.

Morska edukacja dla każdego

Z okazji Światowego Dnia Oceanów organizacja pozarządowa MSC organizuje kampanię pod hasłem „Czas na pakt z Oceanem”, zachęcając Polaków do pogłębiania wiedzy na temat ekosystemów morskich, lepszego poznania zagrożeń, z jakimi mierzą się oceany świata oraz podejmowania odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. W ramach obchodów Światowego Dnia Oceanów MSC zaprasza do odkrywania tajemnic podmorskiego świata w ogrodach zoologicznych i placówkach edukacyjnych w całej Polsce. Tego dnia na pierwsze 50 osób, które odwiedzą Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie i podadzą hasło „MSC – chroń morza i oceany” czekają bezpłatne wejściówki. Dodatkowo, goście zoo będą mogli obejrzeć tematyczną wystawę poświęconą oceanom.

Specjalne materiały edukacyjne dostępne są również online. Warto śledzić także profile MSC na Facebooku i Instagramie, gdzie nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.msc.org/pl/swiatowy-dzien-oceanow

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa