Potrącił na pasach. Wypadek na Cwajce.

Potrącił na pasach. Wypadek na Cwajce.

W środę, około południa na ulicy 11-Listopada doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Apelujemy zarówno ko kierowców, jak i pieszych o rozwagę i ostrożność.

Przed 12.00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o potrąceniu pieszej. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy 11-Listopada. Skierowany na miejsce patrol drogówki ustalił, że 71-letni kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa schodzącej z przejścia dla pieszych kobiecie. 67-letnia chorzowianka została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Z kolei pieszym przypominamy, że nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych – przypominają chorzowscy policjanci.

Apelujemy również o używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo — nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa