Muzeum Hutnictwa docenione

Muzeum Hutnictwa docenione

Projekt zrealizowany przez Muzeum Hutnictwa „Tradycje hutnicze. Ochrona i popularyzacja” uznany został za jedno z WYDARZEŃ MUZEALNCH ROKU 2023 w województwie śląskim.

Muzeum otrzymało nagrodę główną w kategorii „dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego”.

– Zwycięski projekt skupia się na popularyzacji tradycji hutniczych i obchodów Dnia Hutnika jako elementów wniosku o wpisanie ich na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego – czytamy w komunikacie prasowym

Konkurs organizowany jest przez Śląskie. Pozytywna energia od 2006 roku, a nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego oraz dokonania z zakresu konserwacji.

Otrzymana nagroda Marszałka Województwa Śląskiego jest już trzecią w dorobku Muzeum Hutnictwa w tym konkursie. Pierwszą Muzeum otrzymało w tej samej kategorii za projekt „MÓW MI HUTO” zrealizowany w 2020 r. Kolejną – wyróżnienie – za wydarzenie muzealne roku 2021, w kategorii „Wystawy” za wystawę stałą „Królestwo Żelaza”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa