Dawid Podsiadło na Stadionie Śląskim. Zobacz jak zmieni się organizacja ruchu

Dawid Podsiadło na Stadionie Śląskim. Zobacz jak zmieni się organizacja ruchu

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się koncerty Dawida Podsiadły. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia apelujemy, aby chętni do udziału w koncercie korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe, a dotychczasowe zwiększą częstotliwość kursowania. Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. Należy przypomnieć, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniach od 22 do 23 czerwca 2024 r. zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • Od godziny 16:00 w dniu 22 czerwca 2024 r. do zakończenia imprezy oraz od godziny 16:00 w dniu 23 czerwca 2024 r. do zakończenia imprezy w ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki).
  • Od godziny 6:00 w dniu 22 czerwca 2024 r. do godziny 6:00 w dniu 24 czerwca 2024 r. po obu stronach ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzone zostanie ograniczenie postoju pojazdów wraz z informacją o odholowaniu pojazdu na koszt właściciela.
  • Od godziny 16:00 do zakończenia imprez lub w zależności od zagrożenia w dniach 22 i 23 czerwca 2024 r. zostanie zamknięty lewoskręt z ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej.
  • Po zakończeniu imprezy w dniach 22 i 23 czerwca 2024 r. zostanie zamknięta ulica Katowicka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą ks. Gałeczki oraz ulica Chorzowska w Katowicach od „Karolinki” do skrzyżowania z ulicą Parkową.
  • Od godziny 16:00 do zakończenia imprezy w dniach 22 i 23 czerwca 2024 r. zostanie zamknięta droga łącząca aleję Wojska Polskiego i ulicę Tysiąclecia (w Katowicach).

Uwaga!

Pojazdy, które po tej godzinie będą utrudniać ruch, uniemożliwiając przywrócenie docelowej organizacji ruchu, zostaną odholowane na koszt właściciela.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów, poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

PARKINGI

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA I AUTOBUSOWA

W związku z organizacją koncertów Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim w Chorzowie zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje mozna uzyskać pod tym adresem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa