Jak urządzić kącik sypialniany dla gości w salonie?

Jak urządzić kącik sypialniany dla gości w salonie?

Przekształcenie salonu w przytulny kącik sypialniany dla gości to wyzwanie, z którym każdy z nas mierzył się choć raz w swoim życiu. Elastyczne podejście do tego tematu pozwala jednak na stworzenie komfortowego miejsca do spania bez rezygnacji z codziennej wygody. O tym, jak w prosty sposób urządzić przestrzeń, która będzie praktyczna, dowiesz się z tego artykułu.

Jak zaaranżować w salonie miejsca do spania dla gości?

Aby stworzyć w salonie przestrzeń do spania dla gości, warto zacząć od wybrania odpowiedniego miejsca. Powinno ono znajdować się w obszarze pokoju, w którym nie będzie ona przeszkadzała w normalnym użytkowaniu pomieszczenia i poruszania się po nim, na przykład w jednym z jego rogów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby istniała możliwość odseparowania go od reszty pomieszczenia, dzięki czemu goście zyskają odrobinę prywatności. 

Jakie meble sprawdzą się najlepiej, gdy chcemy przenocować gości?

Meble, na których okazjonalnie będą spać w salonie goście, powinny być przede wszystkim wygodne. Warto jednak zadbać również o to, aby były funkcjonalne. Spełniającym oba te kryteria wyborem są kanapy rozkładane, które w ciągu dnia mogą być wykorzystywane jak standardowe meble wypoczynkowe. Decydując się na nie, należy jednak pamiętać, że wymagają odpowiedniej ilości miejsca do ich rozłożenia. Alternatywą dla kanap, która sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach, mogą być fotele rozkładane, które są bardziej kompaktowe i łatwiejsze w obsłudze. Innym rozwiązaniem są łóżka składane – przy czym ta opcja wymaga posiadania odpowiedniej ilości miejsca do ich przechowywania. 

Materace dmuchane dwuosobowe to kolejny sposób na stworzenie miejsca do spania dla gości. Ich zaletą jest łatwość przechowywania i użytkowania. W przypadku tej opcji warto jednak zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego modelu – o właściwych wymiarach. Szeroką ofertę dmuchanych materacy do spania znaleźć można w sklepie internetowym Intexmarket. Obejmuje ona między innymi materace dmuchane dwuosobowe marki Intex, w których stosowane są specjalne rozwiązania zwiększające wygodę ich użytkowania. Dzięki temu ich wybór gwarantuje, że spędzona na nich noc nie zakończy się dla gości bólem pleców i niewyspaniem. 

Jak stworzyć komfortowe miejsce do spania dla gości?

Kiedy już mamy miejsce do spania, warto zadbać o komfort gości. Kompletując elementy niezbędne do ugoszczenia osób zostających w domu na noc, wybierz pościel o wysokiej jakości i wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Zadbaj także o inne tekstylia i dekoracje, takie jak ręczniki, koce, poduszki, które stworzą przytulną atmosferę nawet podczas spania na dmuchanym materacu i pozwolą poczuć się gościom naprawdę dobrze. 

Pomyśl również o organizacji przestrzeni wokół miejsca do spania. Na czas pobytu gości możesz ustawić w niej stoliki nocne, na których zostawisz wieczorem butelkę wody, drobne przekąski czy chusteczki. Nie zapominaj też o dostępie do gniazdek elektrycznych. Jeśli ich nie ma w zaaranżowanej strefie, możesz w tym celu wykorzystać przedłużacze. Dodatkowo możesz także zaopatrzyć się w małe lampki wtykane do kontaktów, które nocą ułatwią gościom poruszanie się po domu bez konieczności włączania głównego światła, oświetlając np. drogę do łazienki.

Ważne jest również zapewnienie prywatności. W tym celu wykorzystaj parawany czy zasłony do oddzielenia przestrzeni sypialnianej od reszty salonu. Zastanów się też, jak zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby goście czuli się swobodnie i nie krępowali się.

Gdzie przechowywać elementy niezbędne do zaaranżowania miejsca do spania dla gości?

Sytuacje, w których ktoś nocuje w naszym domu, nie zdarzają się codziennie. Dlatego warto zadbać o odpowiednie przechowywanie wszystkich elementów niezbędnych do zaaranżowania dla nich miejsca do spania. W tym celu możesz zaopatrzyć się w skrzynie lub pojemniki, w których zmieszczą się zarówno wszelkie tekstylia, jak i dwuosobowe materace dmuchane i akcesoria do ich pompowania. 

Tak zapakowane rzeczy możesz trzymać na specjalnie przeznaczonej do tego półce w szafie, do której będziesz miał łatwy dostęp, co pozwoli Ci szybko przygotować komfortowe miejsca do spania dla gości. Po jej opróżnieniu może się ona natomiast stać miejscem, w którym będą mogli rozpakować swoje rzeczy osobiste.

Wykorzystując powyższe wskazówki, przekształcenie salonu w miejsce do spania dla gości stanie się prostsze niż myślisz. Pozwolą Ci one w razie potrzeby zapewnić im właściwe warunki podczas nocowania bez konieczności ingerowania w codzienne użytkowanie przestrzeni.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa