Za szybko o blisko 50 km/h, pod wpływem i bez uprawnień

Za szybko o blisko 50 km/h, pod wpływem i bez uprawnień

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali niebezpiecznego kierowcę. Mężczyzna oprócz rażącego przekroczenia prędkości znajdował się w stanie nietrzeźwości i posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień. O jego losie zadecyduje sąd.

W miniony wtorek podczas patrolu Drogowej Trasy Średnicowej policjanci zauważyli srebrnego nissana, którego kierowca poruszał się znacznie szybciej od innych pojazdów. Pomiar prędkości wskazał przekroczenie o 48 km\h.

– Podczas kontroli policjanci od razu wyczuli od 44-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało niespełna 1 promil w organizmie. Na dodatek mężczyzna posiadał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – czytamy w komunikacie prasowym

Zachowanie katowiczanina było skrajnie nieodpowiedzialne i stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu i przekraczanie dozwolonej prędkości znacząco zwiększają ryzyko wypadków drogowych, które mogą mieć tragiczne skutki zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa