No, no! Ruch pozyskał pomocnika z Hiszpanii

No, no! Ruch pozyskał pomocnika z Hiszpanii
Na zdjęciu: prezes Ruchu Seweryn Siemianowski, nowy zawodnik Niebieskich Nono oraz Tomasz Foszmańczyk (dyrektor sportowy)Fot. ksruch.com

Nazywa się Jose Antonio Delgado Villar, a jego boiskowy pseudonim to „Nono”. 31-latek z Hiszpanii podpisał dwuletnią umowę z Ruchem Chorzów. To już szósty zawodnik zakontraktowany latem przez „Niebieskich”.

W pierwszej połowie 2024 r. w barwach chorzowskiego Ruchu występował Josema. Hiszpański obrońca był jednym z najlepszych zawodników w zespole Janusza Niedźwiedzia. Nie zdecydował się jednak przedłużyć umowy z „Niebieskimi”, a następnie przeniósł się do Górnika Zabrze.

Minęło kilkanaście dni i w kadrze Ruchu ponownie pojawił się piłkarz z Hiszpanii. Klub z Cichej pochwalił się w piątek pozyskaniem Nono.

Jose Antonio Delgado Villar, bo tak nazywa się środkowy pomocnik z Półwyspu Iberyjskiego, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 r., z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

– Przyszedłem tu, by cieszyć się piłką. Zdaję sobie sprawę, do jak dużego klubu trafiam. Oglądałem w internecie kibiców Ruchu. Chcę czerpać z tej atmosfery – powiedział Nono cytowany przez klubową stronę.

31-latek ma bardzo bogate CV. W młodości zdobył z Hiszpanią mistrzostwo Europy do lat 19. Występował na boiskach La Ligi, w barwach Betisu Sewilla (39 meczów w latach 2012-14). W swoim kraju grał także w Elche i Murcii.

W 2016 r. trafił na Węgry (Diosgyori VTK), skąd w lutym 2018 r. przeniósł się do Slovana Bratysława. Trzykrotnie sięgał z tym zespołem po mistrzostwo Słowacji, dołożył do tego trzy Puchary Słowacji. Następnie wrócił do ligi węgierskiej (Honved Budapeszt), a w styczniu 2022 r. wyjechał do Arabii Saudyjskiej, do klubu Damac FC.

We wrześniu został zawodnikiem irańskiego FC Nassaji Mazandaran, z którym rozstał się pod koniec lutego 2024 r.

– Nono to środkowy pomocnik, pozycja nr 8, typowy rozgrywający. Ma wszelkie dane ku temu, by wnieść do zespołu mnóstwo kreatywności, umiejętności czysto piłkarskich. Dużą rolę w finalizacji tego tematu odegrali nasi kibice, otoczka wokół naszych meczów, z którą Nono zapoznał się na nagraniach i często podkreślał to w naszych rozmowach. Wielu piłkarzy w Europie zwraca na te kwestie uwagę. Witamy w Ruchu i życzymy powodzenia – podkreśla Tomasz Foszmańczyk, dyrektor sportowy Niebieskich.

Hiszpański pomocnik to szósty piłkarz pozyskany przez Ruch przed sezonem 2024/25. Wcześniej „Niebiescy” zakontraktowali: bramkarza Jakuba Szymańskiego, obrońców Martina Konczkowskiego i Andreja Lukicia oraz pomocników Denisa Venturę i Mateusza Chmarka.

Zobacz pierwszy wywiad Nono po podpisaniu umowy z Ruchem

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa