Pożar w komendzie policji? Ewakuacja 45 osób

Pożar w komendzie policji? Ewakuacja 45 osób

Chorzowscy policjanci cyklicznie organizują ćwiczenia na wypadek różnych zagrożeń. Tym razem sytuacja dotyczyła zagrożenia zaprószenia ognia na terenie jednostki. Ćwiczenie zorganizowane było przy współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Scenariusz zrealizowanego ćwiczenia zakładał awarię elektro-zamka w drzwiach do komendy, przez które dostał się intruz. Napastnik pozostawił niezidentyfikowany pakunek, po czym wybiegł z budynku, oddalając się w nieznanym kierunku. Sprawca zdalnie zaprószył ogień, który rozprzestrzenił się po pomieszczeniach jednostki.

Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie prawidłowości algorytmów postępowania w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia dla życia i zdrowia policjantów i pracowników komendy, a także petentów przebywających aktualnie w budynku. Dodatkowo ćwiczenia miały sprawdzić  prawidłowość ewakuacji ważnych dokumentów z jednostki.

Równocześnie z ewakuacją osób 45 osób z budynku o zagrożeniu poinformowano straż pożarną. Na miejsce skierowano policjantów drogówki, którzy zabezpieczyli pobliskie ulice, wyznaczając objazdy oraz kryminalnych z komisariatu, aby wykonać oględziny i zabezpieczyć wszystkie ślady.

Przeprowadzone ćwiczenie pozwoliło na sprawdzenie organizacji działania dyżurnego komendy oraz wszystkich wydziałów w sytuacji szczególnego zagrożenia. Sprawdziło dodatkowo umiejętność elastycznego kierowania siłami i środkami, podejmowania trafnych decyzji w czasie zagrożenia oraz współdziałania policjantów z innymi służbami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa