KPR Ruch z licencją na grę w Orlen Superlidze Kobiet

KPR Ruch z licencją na grę w Orlen Superlidze Kobiet
Agnieszka Iwanowicz i Marta Gęga już wkrótce rozpoczną z Ruchem rywalizację w Orlen Superlidze KobietFot. Marcin Bulanda

Siedem z dziesięciu klubów otrzymało licencje na udział w rozgrywkach Orlen Superligi Kobiet w sezonie 2024/25. W tym gronie jest beniaminek KPR Ruch Chorzów.

Wiosną piłkarki ręczne Ruchu Chorzów w wielkim stylu zapewniły sobie powrót do krajowej elity. Zdeklasowały rywalki w Lidze Centralnej Kobiet, wygrywając wszystkie mecze (22).

„Niebieskie” mogą być już pewne występów w Orlen Superlidze Kobiet, bowiem klub otrzymał licencję na sezon 2024/2025. Taką informację podał 5 lipca 2024 r. Komisarz Superligi sp. z o.o.

Oprócz KPR Ruch Chorzów licencję otrzymało sześć klubów: KGHM Zagłębie Lubin, KPR Gminy Kobierzyce, MKS FunFloor Lublin, MKS URBIS Gniezno, Młyny Stoisław Koszalin i Start Elbląg.

Natomiast postępowanie licencyjne nie zostało zakończone względem: AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Handball JKS Jarosław oraz Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Wkrótce powinniśmy poznać terminarz Orlen Superligi Kobiet. Dla Ruchu będzie to czwarty sezon w lidze zawodowej. W pierwszej edycji 2019/20 był na ostatnim miejscu, ale liga została przerwana po wybuchu pandemii. „Niebieskie” grały w Superlidze także w sezonach 2020/21 i 2022/23, lecz za każdym razem nie uniknęły spadku. Miejmy nadzieję, że tym razem pozostaną w elicie na dłużej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa