Skontrolowali ponad 100 kierujących. Policyjna akcja Jednoślad

Skontrolowali ponad 100 kierujących. Policyjna akcja Jednoślad

Polska Policja regularnie prowadzi działania pod nazwą „Jednoślad” Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i motocyklistów. W miniony piątek takie działania przeprowadzili chorzowscy policjanci drogówki.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania oraz czy prędkość jazdy jest zgodna z obowiązującymi limitami. Policjanci przez cały dzień akcji skontrolowali ponad 100 kierujących.

Choć akcja skierowana była głównie na bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, to policjanci zwracali również uwagę na zachowania innych kierujących.

W ten sposób w rękach mundurowych znalazł się 39-latek, który na Drogowej Trasie Średnicowej pędził swoją osobówką z prędkością 174 km/h. Policjanci podczas kontroli ustalili, że to już nie pierwsze tego typu wykroczenie popełnione przez mężczyznę. W ramach tzw. recydywy zabrzanin został ukarany mandatem w kwocie 5000 zł, a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem popisał się również 53-latek z Wadowic. Poza przekroczeniem prędkości o 25 km/h — co było powodem kontroli, policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz rozpoczęli procedurę konfiskaty samochodu za jazdę po alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa