Tour de Pologne. Akcja kibiców Ruchu na Nikiszu

Tour de Pologne. Akcja kibiców Ruchu na Nikiszu
Widok z kamery z helikoptera podczas 2. etapu Tour de Pologne. Kibice z Nikiszowca zamieścili napis na dachu jednego z budynkówFot. TVP Sport

„Ruch nigdy nie zginie” – przypomnieli całej Polsce fani „Niebieskich” podczas drugiego etapu Tour de Pologne. Zobacz, co zrobili na Nikiszowcu.

Trzy spadki z rzędu, trudna sytuacja finansowa klubu, strajk pracowników – w ostatnim czasie w klubie z Cichej zawirowań nie brakowało. Grupy kibicowskie Ruchu ogłosiły kilka tygodni temu bojkot władz spółki Ruch Chorzów SA. Nie zamierzają chodzić na mecze rozgrywane w Chorzowie, a także kupować klubowych gadżetów.

Fani są zwolennikami budowy nowego klubu, który nie jest obciążony wielomilionowymi długami – albo od podstaw, albo na bazie B-klasowego UKS Ruch Chorzów. Ten ostatni wsparli w minioną sobotę głośnym dopingiem w spotkaniu Pucharu Polski z Wawelem Wirek (relację i zdjęcia znajdziecie w poniższym linku). „Nigdy nie zginie, Ruch Chorzów nigdy nie zginie!” – śpiewali na stadionie przy ul. Lompy.

Czytaj także: Kibice wsparli dopingiem UKS Ruch. Wielkie emocje i awans po karnych

Z kolei w niedzielę kibice Ruchu przeprowadzili pomysłową akcję, dzięki której zrobiło się o nich głośno w całym kraju. Podczas drugiego etapu Tour de Pologne (z Tarnowskich Gór do Katowic) kolarze kilka razy przejeżdżali przez Nikiszowiec – katowicką dzielnicę, w której od lat dominują kibice Ruchu.

Fani wywiesili transparent o treści „Ruch Chorzów nigdy nie zginie”. Taki napis pojawił się także na jednym z budynków (co było doskonale widać z kamery w helikopterze).

Kilka razy temat Ruchu poruszył komentator TVP Piotr Sobczyński. – Warto wspomnieć, że ten klub ostatnio tak cienko przędzie, co pewnie nie jest winą kibiców tylko kogoś zupełnie innego. Byłoby wielką szkodą, gdyby zniknął zupełnie – mówił Piotr Sobczyński. – A Ruchowi Chorzów życzymy, żeby rzeczywiście nigdy nie zginął – dodał, gdy kolarze po raz ostatni zawitali na Nikiszowiec.

Zobacz pomysłową akcję fanów „Niebieskich” na Nikiszowcu.

Przypomnijmy, że w niedzielę kolarze biorący udział w TdP przejechali przez Chorzów (tutaj zobaczysz zdjęcia). Natomiast w poniedziałek w naszym mieście rozpocznie się trzeci etap wyścigu – na Stadionie Śląskim. Dokładny przebieg trasy zamieściliśmy w poniższym linku.

Zobacz także: Tour de Pologne przez dwa dni w Chorzowie. Sprawdź, gdzie zobaczysz kolarzy

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa